ראשי | העיר והעירייה | מידע לשעת חירום | מקלטים מידע לשעת חירום

מקלטים

בעיר רמת-גן פזורים כ-131 מקלטים ציבורים – 41 ממוקמים בתוך מוסדות חינוך ו-90 ממוקמים בגנים ציבורים או מתחת למבנה מגורים. מחלקת שירותי חירום, הפועלת במסגרת אגף ביטחון ואכיפה, אמונה על הכנת מערך החירום העירוני להתמודדות במצבי חירום - בשגרה ובשעת חירום - בין היתר באמצעות תחזוקת מקלטים ציבוריים. ההיערכות העירונית לשעת חירום נעשית תוך שימת דגש על הכנת השירותים ברמה שתעניק מענה מיטבי לתרחישי חירום שונים, הן לתושבי העיר והן לבאים בשעריה בעת הזו. בעת שגרה מטפלת המחלקה באופן שוטף בתחזוקת מקלטים ציבוריים בעיר, טיפול ומניעה במקרי הצפות, שמירה על הציוד הקיים והספקת ציוד חדש במידת הצורך.

מדי שנה מושקע סכום של כשני מיליון שקלים לטובת שיפוצים ותיקוני לקויים. המקלטים נבדקים ומטופלים באופן שוטף על ידי צוות מיוחד ועוברים נקיונות אחת לחודש. כמו כן, אחת לשנה נבדקים המקלטים על ידי פיקוד העורף, כאשר הציון הממוצע שקיבלו המקלטים ברמת-גן הוא 93.

בכדי לשפר את תחזוקתם, מעודד פיקוד העורף שימוש דו תכליתי במקלטים. כיום כ-70 אמנים או אגודות חברתיות שוהות במקלט. אלו חתומים על חוזים מסודרים ומחויבים לעמוד בכל הדרישות של פיקוד העורף. בזמן חרום נפתחים המקלטים באופן מידי לטובת הציבור, שנהנה גם מהתשתיות שהאמנים הכניסו, כדוגמת מזגנים, מקררים, מחשבים, שטיחים, שולחנות כיסאות ועוד.

בדף זה תוכלו למצוא את רשימת המקלטים המלאה ברחבי העיר, כולל מפה אינטרקטיבית שתציג את המקלט הקרוב ביותר לאזורכם.

זכרו - אזורי ההתרעה ברמת-גן הם: רמת-גן מזרח ורמת-גן מערב. לבדיקת אזורי ההתרעה, כנסו לאתר פיקוד העורף וחפשו על פי שם הרחוב. זמן ההגעה למרחב המוגן הינו דקה וחצי. האזור על פיו נקבל הנחיות שגרת חירום: דן.