ראשי | העיר והעירייה | מידע לשעת חירום | מצבי חירום | רקטות וטילים | שאלות ותשובות בנושא רקטות וטילים רקטות וטילים

שאלות ותשובות בנושא רקטות וטילים

אילו איומים יש על מדינת ישראל?
בעת מלחמה ייתכן איום של ירי רקטות וטילים. רקטות וטילים בעלי חומר נפץ אשר בעת פגיעה בקרקע, יגרמו לפיצוץ, שעלול לפגוע במבנים ותשתיות ואף בבני אדם. חשוב לדעת שהמרחב המוגן נותן הגנה טובה מפני פגיעות רקטות וטילים כפי שנוכחנו לדעת במערכות קודמות. מי שנשמע להנחיות פיקוד העורף – מציל את חייו וחיי משפחתו.


מה הכוונה במתן התרעה?
היכולת להתריע לאוכלוסייה על איום של רקטות או טילים באזור מסויים, על מנת לאפשר הגעה למרחב מוגן והגנה מפני איום זה. מערכות ההתרעה של פיקוד העורף מאפשרות כיום מיקוד בהתרעה לאזרח היכן שיש סכנה. ההתרעה מתבססת על אזעקה באמצעות צופרים וכן על אמצעי התרעה נוספים.


התקינו צופר מאוד קרוב לביתי ואני מבקש שיזיזו אותו.
צופרי פיקוד העורף פרוסים ברחבי המדינה לשם מתן התרעה לציבור באמצעות הפעלת אזעקה. האזעקה מהווה אמצעי מציל חיים במקרה של ירי רקטות או טילים. מיקום הצופרים נקבע בשיתוף פעולה בין פיקוד העורף לבין הרשות המקומית, כדי לתת כיסוי מיטבי של אזעקה ברחבי הרשות. במידה וברצונכם להגיש תלונה אנא פנו לרשות המקומית. הראשות תדון בתלונתכם ותחליט האם להזיז את הצופר ממקומו.


התקינו צופר על גג מוסד חינוכי  של ילדי, האם קיימת סכנת קרינה?
האזעקה מהווה אמצעי מציל חיים במקרה של ירי רקטות או טילים ומיקום פריסתם נקבעו יחד עם הרשות המקומית. מרבית מהצופרים מותקנים על גגות מוסדות ציבור ומוסדות חינוך ואינם מהווים כל סכנה בריאותית.