ראשי | העיר והעירייה | על העיר | ערים תאומות | סאן בורחה, פרו ערים תאומות

סאן בורחה, פרו

ב-7 ביולי לשנת 2014 נחתם הסכם ערים תאומות בין עיריית רמת-גן לעיר סאן בורחה.

אתר האינטרנט: http://www.peru.gob.pe

מידע כללי:
סן בורחה היא מחוז של לימה בפרו, הנחשבת לאחד המחוזות היוקרתיים המרכיבים את העיר לימה. במקור חלק מהמחוז של סורקילו וסן איסידרו התבסס רשמית כמחוז נפרד ב-1 ביוני 1983. המחוז החדש קבל את שמו מתוך הסיינדה לשעבר ששלט באזור. המיקוד של המחוז הוא 41. ראש העיר הנוכחי (אלקלדה) הוא מרק אנטוניו אלברז ורגס.

סן בורחה היא אחד מהמחוזות הבודדים של לימה שתוכנן מההתחלה ופותח בצורה מסודרת. זה קרה תוך זמן קצר יחסית. במהלך 1970 עבר המחוז גידול אוכלוסייה מסיבי ובראשית 1980 כמעט כל האדמות היו בנויות.

רוב רחובות המגורים במחוז קרויים על שם ציירים מפורסמים, אמני ופילוסופים, בהם רחוב מיגל אנחל, רחוב דוחן, רחוב רדון, רחוב מונה, רחוב רוסו ורחוב ואן גוך.

מידע לתיירים:

הספרייה הלאומית - מול מוזיאון דה לה נסיון ממוקמת הספריה הלאומית החדשה המכילה אולמות תצוגה, 12 אולמות קריאה עם גישה לאינטרנט, תיאטרון, אמפיתיאטרון, קפיטריה, מחסנים ומשרדי הנהלה. הספרייה מכילה את האוסף הגדול ביותר של עיתונים ומגזינים בארץ.

מוזיאון דה לה נסיון - המוזיאון של האומה אינו ידוע כמו מוזיאונים ארכיאולוגיים אחרים בלימה, אבל בהחלט שווה ביקור. המוזיאון מציג את ההיסטוריה הפרואנית, תרבויות קדם-נוצרית של נסקה ועוד מיצגים מרשמים.

התיאטרון הלאומי הגדול -ביולי 2012 נפתח התיאטרון הלאומי הגדול - התוספת החדשה והמודרנית ביותר בסצנה התרבותית של לימה. התיאטרון מצויד בטכנולוגיה העדכנית ביותר ובו מוצגים אופרות, קונצרטים, מופעים בלט ועוד.

חוואקס
בסאן בורחה ניתן למצוא שני חוואקס טרום שבט האינקה שנבנו על ידי תרבות האיכמה. אתר זה פתוח לביקורים. החוואקה מסוג הלימטאמבו היא עתיקה בדיוק כמו החוואקה סאן בורחה. עם זאת, לימהטאמבו אינה פתוחה לציבור וישנם עדיין מחקרים ארכיאולוגיים שנערכים במקום.