ראשי | העיר והעירייה | על העיר | ערים תאומות | פניקס, ארצות הברית ערים תאומות

פניקס, ארצות הברית

ב-30 במאי 2005 נחתם הסכם ערים תאומות בין העיר פניקס והעיר רמת-גן.

אתר האינטרנט: http://www.phoenix.gov


מידע כללי
פניקס היא אחת מהערים התוססות והמתפתחות ביותר בארצות הברית. העיר בעלת כלכלה יציבה ומגוונת והיא משמשת בסיס לקהילת עסקים הגדלה באופן מתמיד.

העיר נמצאת בלב האזור המתפתח ביותר באריזונה המשרת את השווקים המרכזיים במערב ארה"ב, את שוקי דרום קליפורניה והשווקים הבינלאומיים של אגן הפסיפיק ומקסיקו. פניקס היא העיר החמישית בגודלה במערב אמריקה - אוכלוסייתה מונה כ-1.4 מיליון תושבים והיא המרכז השוקק לכ-3.4 מליון תושבי פניקס רבתי.

אנשי עסקים מוצאים כי דרכי ההגעה אל פניקס וממנה הן נוחות ביותר בזכות טיסות תכופות מכל הערים המרכזיות, גישה נוחה לכבישים המהירים ולמערכת רכבות יעילה. נמל התעופה הבינלאומי של פניקס הוא במקום החמישי בעולם מבחינת עומס הטיסות (מעל ל-1,300 טיסות מסחריות ביום) ומשרת 23 חברות תעופה הטסות ללא עצירה ל-198 יעדים, הכוללים בין היתר ערים בקנדה, מקסיקו ואירופה.


מידע לתיירים
פניקס מציעה לתייר מגוון רחב של חוויות: מסעדות מובחרות, חנויות אופנתיות, חיי לילה מרתקים, מופעי תרבות מעניינים, אתרי נופש וספא  ומרחבי גולף. עם היציאה מהעיר ניתן להמשיך ולנסוע אל עמק השמש המדברי וישוביו.

פניקס רבתי היא משכנם של יותר מ-20 מוזיאונים ומספר קבוצות תיאטרון בהם מוזיאון פניקס לאמנות ששופץ לאחרונה וכולל יותר מ-13,000 יצירות אמנות, אוסף גדול של אמנות מערבית, אוסף של אמנות סינית ואוסף גדול במיוחד של אמנות בת זמננו. בפניקס ניתן למצוא גם את מוזיאון הרד לאנתרופולוגיה ואמנות פרימיטיבית, הכולל למעלה מ-75,000 מוצגים מתרבות האינדיאנים, ואת המרכז המדע של אריזונה הכולל 350 מוצגי הפעלה, אולם קולנוע ענק ומצפה כוכבים חדיש. לאורך כל השנה מתקיימים מופעי תרבות קטנים וגדולים בהשתתפות התיאטרון, האופרה והתזמורת של אריזונה.