ראשי | העיר והעירייה | על העיר | ראשי העיר | ד"ר ישראל פלד ראשי העיר

ד"ר ישראל פלד

ראש העיר השני של רמת-גן (כהונה: 1969-1983)
 
ישראל פלד (פלדמן) נולד בשנת 1921 בתל אביב. בצעירותו היה פעיל בתנועות הנוער "המכבי הצעיר" ו"הצופים הקשישים". שירת ב"הגנה", בגדנ"ע, בקשר וביחידת סיור. היה פעיל במפלגת הציונים הכלליים ויסד את השכבה הצעירה של מפלגה זו. בהשכלתו הוא דוקטור למשפטים.

בשנת 1959 הציע לו ראש עיריית רמת-גן, אברהם קריניצי, להצטרף לרשימת "הציונים הכלליים" בבחירות למועצת העירייה, וכך החלה הקריירה המוניציפאלית שלו. עד שנת 1969 כיהן פלד בתפקידים שונים במועצת עיריית רמת-גן ואף נבחר לסגן ראש העירייה. לאחר מותו של אברהם קריניצי בשנת 1969 נבחר על ידי מועצת העירייה לתפקיד ראש העירייה. בתפקידו זה כיהן בשלוש קדנציות, במשך 14 שנים.

בין הפרויקטים שהוקמו וקודמו בזמנו: הספארי, קניון איילון ומתחם בורסת היהלומים. בין השנים 1986-1973 כיהן ד"ר פלד כיו"ר תנועת המכבי העולמי, כיו"ר הוועד המארגן של שלוש מכביות וכיו"ר כפר המכביה. באותה תקופה שימש גם כחבר הנהלת ההסתדרות הציונית והסוכנות היהודית. בשנת 1983 הוא היה מיוזמי היישוב מכבים והמוסד החינוכי של תנועת המכבי העולמי. פלד אף נמנה עם המתיישבים הראשונים במכבים, בו הוא מתגורר מאז הקמתו.

כהוקרה לפועלו ברמת-גן נקראה כיכר על שמו בצומת הרחובות דרך אבא הלל סילבר - דרך בן גוריון. בחודש יולי 2016 נפטר פלד בהיותו בן 95 בביתו שבמודיעין-מכבים-רעות, והותיר אחריו רעיה וחמישה ילדים.