ראשי | מטפחים איכות חיים | עיר ירוקה | מידע בנושא מחזור עיר ירוקה

מידע בנושא מחזור

אחד מהחוקים המרכזיים לטיפול בפסולת הינו חוק המחזור התשנ"ג 1993. על פי חוק זה, על הרשות חלה האחריות לפעול ולקדם הפחתה של כמויות פסולת ולסילוק הפסולת על ידי פינוי למחזור של חלק ממנה.
לשם כך מוצבים מתקני מחזור שונים במרחב הציבורי לשירות התושבים.

 

בשנת 2021, עיריית רמת גן העבירה כ37.33% אחוז מסך הפסולת העירונית למחזור, כלומר 39,726 טון מתוך 106,424 טון פסולת.

מה זורקים לכל מתקן?


מתקן מחזור זכוכית
בקבוקי שמן זית, צנצנות, בקבוקי בושם וכד'.


מחזורית לבקבוקים
בקבוקי משקה מפלסטיק (1.5 ליטר ומעלה), בקבוקי נוזל עם פקק העשויים מפלסטיק (מרכך כביסה וכד'). 

 

חוק הפיקדון המורחב- החל מ1.12.21 גם בקבוקים גדולים בנפח ליטר וחצי עד 5 ליטרים (כולל) נכללים בחוק הפיקדון וניתן להזדכות עליהם במרכולים ורשתות השיווק. לפרטים נוספים>>
 
מתקני מחזור לנייר (פח כחול/תפוזית בצבע ירוק)
עיתונים, ניירות, אריזות קרטון ביתי (פיצה, קרטון ביצים, קרטון דגני בוקר וכד'). משמש כמו הפח הכחול למחזור בבתי התושבים).

מתקן לקרטונים

קרטונים גדולים משוטחים ומקופלים.


מתקן טקסטיל (בגדים)

בגדים, תיקים, נעליים, חגורות וסוגי טקסטיל שונים.


מתקן פסולת אלקטרונית

ציוד חשמלי ואלקטרוני, סוללות ומצברים (ציוד או מכשירים המיועדים לפעול באמצעות זרם חשמלי או שדה אלקטרומגנטי). מידע נוסף: עיריית רמת-גן התקשרה עם גוף מוכר - תאגיד מ.א.י שמטפל בכל נושא מחזור פסולת האלקטרוניקה (בשנת 2014), זאת בהתאם ובכפוף לחוק מחזור פסולת אלקטרוניקה (התשע"ב-2012). כל בעל עסק שעיסוקו יבוא, שיווק, מכירה ציוד אלקטרוני ומכשירי חשמל, לרבות סוללות ונורות - חייב להתקשר עם תאגיד מ.א.י להגיע להסדר פינוי של ציוד ישן - וזאת על פי החוק.

מתקני מחזור לפסולת אלקטרונית מוצבים במבנים הקשורים לעירייה (ספריות עירוניות, מתנסים וכד') וכן בבתי ספר לשימוש תלמידים בלבד (חבית כחולה למכשירים קטנים, שתי חביות לסוללות ולנורות). בנוסף, העירייה הקצתה שטח אחסון של מוצרי חשמל ופסולת אלקטרוניקה - בצומת מסובים (שער ז'), לשם ניתן להביא כמות גדולה של מכשירים.

אחריות איסוף הפסולת אלקטרונית חל על תאגיד מ.א.י. באתר התאגיד מפורסמים מקומות נוספים, כגון: רשת מגה, שופרסל, תחנות דלק ועוד. פסולת אלקטרונית מוגדרת כציוד חשמלי ואלקטרוני, סוללות ומצברים (ציוד או מכשירים המיועדים לפעול באמצעות זרם חשמלי או שדה אלקטרומגנטי) החוק קובע הסדרים לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות ובמצברים, בין היתר, באמצעות הטלת אחריות מורחבת על יצרנים ויבואנים למחזר פסולת ציוד וסוללות בהתאם ליעדים הקבועים בחוק.

פרטים נוספים במשרד להגנת הסביבה


לכל מתקני המיחזור בעיר - לחץ כאן