ראשי | מטפחים איכות חיים | מידע בשעת הקורונה מטפחים איכות חיים

מידע בשעת הקורונה

כל ההנחיות העדכניות ביותר בנוגע לנגיף הקורונה 

 


עדכוני קורונה- מעודכן לתאריך  6.4

 

הנחיות לטקסים הממלכתיים ואירועי יום העצמאות:

 

 • טקסי יום הזכרון והעצמאות במערכת החינוך- קיום הטקסים ייעשה במסגרת הגבולות ההתקהלות. ניתן לקיים טקסים עם משתתפים חיצוניים בתנאי שהם בעלי תו ירוק ושהציגו אותו בפני מנהל המוסד החינוכי, כולל הורים (לא כצופים), עדים, אמנים, חייל/ת, אנשי הגברה וכדומה. בעת התקהלות יש להקפיד על שמירת מרחק של 2 מטרים, עטיית מסכה, היגיינה אישית וניקיון מקום האירוע. לפרטים נוספים לחצו כאן.
 • טקסים עירוניים- מקומות מתוחמים שאינם בתי תפילה יתנהלו עפ"י תו ירוק של מתווה תרבות או במסגרת מגבלות ההתקהלות.
 • אירועי יום הזיכרון- תו סגול למשפחות שכולות-אזור תחום עם קפסולות של 20 איש (בפנים) או 50 איש(בחוץ) ומקסימום של מגבלת התו הירוק של אירוע"בטוח". שאר המשתתפים- לפי תו ירוק.
 • בתי עלמין-כניסה ללא מגבלה. תתאפשר כניסה לבית העלמין בשבוע קודם ליום הזיכרון לכל המעוניין לפי כללי הריחוק ועטיית מסכות.טקסי יום הזיכרון בבתי העלמין יתקיימו בהתאם לתו הסגול לימי הזיכרון ויינתנו דגשים להגעה של משפחות גרעיניות בלבד, הגעה של מחוסנים ומחלימים ככל שניתן ומניעת התקהלויות (משפחות יישארו ליד הקברים).
 • אירועי בידור ובמות ביום העצמאות-חל איסור לקיים אירועי במות שלא במסגרת התו הירוק או במסגרת מגבלות ההתקהלות, רשויות יוכלו לקיים אירועים בהתאם לתו הירוק או במסגרת מגבלת ההתקהלות של עד 50 איש.

ניתן לפתוח לקבלת קהל את המקומות המפורטים בהמשך, אך ורק בהצגה של "התו הירוק", כלומר, תעודת החלמה או תעודת חיסון או אישור זכאות לכך מטעם משרד הבריאות, וכן לתינוקות עד גיל שנה.

 • התו הירוק וההקלות בהנחיות-  ההנחיות החדשות לקבלת קהל:

  העסקים והמקומות הציבוריים שנפתחים לקהל הרחב ללא הצגת תו ירוק, בנוסף לאלו שהותרו עד כה:
  בתי קפה ומסעדות- בישיבה בחוץ. קניונים ומרכזי קניות, שווקים וחנויות, מוזיאונים וספריות, רפואה משלימה, מספרה וטיפולי יופי, גן חיות, ספארי וטיול מאורגן, שמורות טבע ופארקים, מתחמי אירוח עד 6 יחידות, בתי תפילה - בהגבלת התקהלות, אתר לאומי, אתרי עתיקות ומורשת. הגבלת התקהלות: עד 20 איש במבנ ועד 50 איש בשטח פתוח.

  עסקים ומקומות ציבוריים הפתוחים לקהל בהצגת התו הירוק:
  מסעדות ובתי קפה - בישיבה בפנים, אולמות, גני אירועים וכנסים. תערוכות שאינן במוזיאון. מכון כושר, סטודיו ובריכות שחיה. אירועי תרבות וספורט. אטרקציות ומתקנים בשטח פתוח. מלונות ומתחמי אירוח מעל 6 יחידות. בתי תפילה - עד 50% תפוסה. מוסד להשכלה או הכשרה מקצועית. קבלת קהל בהצגת תו ירוק: כניסה למחזיקי תעודת חיסון/ החלמה ולתינוקות עד גיל שנה.

 • התו הירוק - הנפקה

  ניתן להנפיק את התו בשפות עברית, ערבית, רוסית ואנגלית:
  באתר משרד הבריאות >>

  ביישמון (אפליקציית) רמזור של משרד הבריאות - לאחר הנפקת התו, ניתן להציג אותו באפליקציה, ללא צורך בהפקה מחדש.

  במוקד טלפוני - ניתן לבקש לקבל את התו באי-מייל, בפקס או בדואר, באמצעות המענה הקולי של משרד הבריאות, בטלפון שמספרו 02-5082000. הדף יודפס על נייר ובתוכו יוטמע ברקוד.  מידע אודות התו הירוק

  לכל המידע אודות התו הירוק באתר פיקוד העורף >>
 • מערכת החינוך - הלימודים יתקיימו בהתאם לפירוט הבא:
  מיום ראשון, 7.3.2021, ניתן לקיים לימודים בכיתות ז'-י' במסגרת תוכנית הרמזור. כלומר, ניתן לקיים לימודים ופעילות במסגרות החינוך לגיל הרך (עד גיל 6), בכיתות א'-י"ב, ובשטח פתוח בחוגים ובתנועות הנוער, בהתאם לצבע היישוב בו קיים המוסד החינוכי על פי מפת הרמזור. בכל היישובים ובכל קבוצות הגיל, ניתן לקיים מפגשים בשטח פתוח בקבוצות של 20 משתתפים, כולל אנשי הצוות, בהתאם למתווה.  לפרטים נוספים >>
 • מקום למתן טיפול שאינו רפואי, בגוף האדם – מתכונת של "אחד על אחד": מספרה, טיפולי יופי וקוסמטיקה. ניתן לקבל לקוחות בתיאום מראש בלבד. יש לחטא את הכלים, הציוד והכיסא או את מיטת הטיפול. על נותן השירות לעטות בעת הטיפול מסכה ומגן פנים.
 • הנחיות ליוצאים לחו''ל ונכנסים לישראל - לצורך עליה לטיסה לישראל יש למלא הצהרת בריאות ולהציג תוצאה שלילית לבדיקת קורונה. המגיעים לישראל חייבים בבידוד ביתי, למעט בעלי תעודת חיסון/החלמה. מי שאינו יכול לקיים בידוד ביתי - יש לקיים בידוד במלונית. בנוסף המגיעים לישראל מחויבים בביצוע בדיקת קורונה לאחר הכניסה לישראל.
  תתאפשר יציאה מישראל מכל מעבר גבול (למעט מעבר טאבה) במקרים הבאים: הצגת תעודת מחלים/מתחסן, לאדם שאינו אזרח ישראלי או תושב קבע, לאדם שמקום מגוריו הקבוע הוא בחו"ל, באישור ועדת חריגים. במילוי הצהרה לנוסע יוצא מישראל והצגת תוצאה שלילית לבדיקת קורונה (למעט בעלי תעודת מחלים/מתחסן).  לפרטים נוספים >>


לכל נתוני התחלואה בעיר >>


שימו לב: כיום ניתן להגיע למתחמי בדיקות ברחבי הארץ ללא כל צורך בהפנייה מוקדמת. לפרטים נוספים >>

כלל הצוותים העירוניים ערוכים לשעת חירום והמוקד העירוני 109 מתוגבר במוקדנים ואנשי שירות. צוותים מיוחדים, הכוללים סיירות של המוקד, הפיקוח ומנהלי הרובעים העירוניים – פרוסים ברחבי העיר בזמינות מלאה ומעניקים מענה מידי של מבודדים במגוון דרכים, בהתאם לצרכים שצפים מהשטח.

באפשרותך לפנות בשאלות בנושא הקורונה ו/או לצורך הגשת תלונה למפקח בנושא אכיפת חוקי הקורונה למוקד העירוני 24 שעות למוקד העירוני 109 או במספר 03-6753333 (למספר זה ניתן לחייג מכל מקום בארץ) ולהתעדכן במידע ו/או בסטטוס הטיפול בפניה אם הוגשה על ידך.


עדכונים יפורסמו באופן רציף ושוטף בערוצים הבאים: