ראשי | מטפחים איכות חיים | גינות קהילתיות | קורס מובילי סביבה גינות קהילתיות

קורס מובילי סביבה

קורס "מובילי סביבה בקהילה" היא יוזמה של עיריית רמת-גן בתמיכת המשרד להגנת הסביבה. בקורס משתתפים תושבי העיר - נשים וגברים, בגילאים שונים ומאזורים שונים של העיר, שהמכנה המשותף לכולם היא מידת האכפתיות שלהם, לא רק לסביבת מגוריהם הקרובה אלא גם לשכונה שבה הם גרים, לעיר כולה, למדינת ישראל ולכדור הארץ. המשתתפים נחשפים לתחומים שונים מתוך המכלול שנקרא איכות הסביבה. כמו כן, המשתתפים שומעים הרצאות של מנחים שונים, יוצאים לסיורים בתחומי העיר ומחוצה לה.

 

זהו קורס המתקיים אחת לשנה ועוסק בשנתיים האחרונות בנושא גינות קהילתיות. במסגרת הקורס התושבים לומדים יסודות בתחום אקולוגיה, שיתוף קהילה, מיחזור, הכנת קומפוסט, וכמובן כיצד להקים גינה קהילתית.

 

בסיום הקורס מפוזרים התושבים לגינה הנמצאת במקום מגוריהם. תושבים הלוקחים חלק בקורס זה מהווים את גרעיני העבודה בגינות הקהילתיות ובעזרת רכז גינות הקהילתיות מהעירייה מבצעים עבודה שנתית שוטפת.


  • מחזור א' וב' (2014-2013) עסקו בנושא הפרדת פסולת. תוצר של קבוצת תושבים מקורס מובילי סביבה מחזור ב' הוא "פרויקט הגברת המודעות להפעלת קומפוסטרים בבתי התושבים ויצירת קהילת מקמפסטים". הפרויקט נעשה בליווי עירוני מלא.
  • מחזור ג' וד' (2016-2015) עסקו בגינות קהילתיות. כ-100 תושבים סיימו הכשרה בתכנון ועבודה בגינות הקהילתיות וכבר השתלבו באחת מהגינות ברחבי העיר: גן אברהם, הכבאים, אמנון ותמר, רמת שקמה, הרצל, רמת אפעל ואלי כהן. ניתן להשתלב בעבודה באחת מהגינות הקהילתיות גם ללא ניסיון. למידע נוסף על הגינות ומיקומן לחץ כאן >
  • קורס מובילי בריאות וסביבה 2017 "שלא יאכילו אותך ג׳אנק! -מחקלאות עירונית ועד הצלחת״: הקורס הינו פרי עבודה משולבת של מחלקות בריאות ואיכות הסביבה. ההרשמה לקורס החלה - תאריך פתיחה: יום שלישי ה-17.10.17, במרכז הקהילתי חרוזים (רחוב ידע העם 2). קורס מובילי סביבה כולל כ-10 מפגשים וסיורים, מתקיים אחת לשנה ואינו כרוך בתשלום או בנסיון מוקדם. לפרטים נוספים על הקורס לחץ כאן >