ראשי | שירותים באתר | חניה | שאלות נפוצות חניה

שאלות נפוצות

1. הנפקת תו חניה

אין ברשותכם תו חניה? אתם יכולים להנפיק את תו החניה שלכם בלי לצאת מהבית, באמצעות אתר האינטרנט. להנפקה – לחצו כאן. המערכת הממוחשבת תיידע אתכם על סטטוס הנפקת התו שלכם באמצעות משלוח אי-מייל לתיבת הדוא"ל שלכם. באם קיבלת הודעה המעדכנת כי בקשתך לתו אושרה, יישלח התו לתיבת הדואר בביתך בתוך 21 ימי עסקים מרגע אישור הבקשה.
 
2. מי שיש לו היום תו כלשהו - האם חייב בהחלפה? אם כן או לא - מה הוא אמור לעשות?
מי שיש לו תו חניה בתוקף אינו נדרש להחליפו בתו חדש. תו חניה שפג תוקפו מחויב בחידוש, באמצעות האינטרנט ו/או במחלקת חניה.


 
3. אני אזרח ותיק - מה ההטבות שלי?
אזרח ותיק נקבע על פי גיל פרישה (נשים 62 גברים 67). ההטבה לאזרח ותיק תושב העיר רמת-גן היא פטור מאגרת חניה באזורים מוחרגים, בהם יתר תושבי העיר נדרשים לשלם מחצית מאגרת החניה. התו יהיה תקף לשנתיים מיום הנפקתו ויאפשר חנייה בכל העיר, כולל אזורים מוחרגים.
 
4. בעלי עסקים שאינם גרים בעיר - האם יש להם זכות כלשהי לתו חניה ו/או הקלות כלשהן בחניה בעיר?
ע"פ חוק העזר שאושר במשרדי הממשלה השונים, תו החניה יונפק עבור תושבי העיר בלבד.
 
5. מהם האזורים שיוחרגו מחניה חינם? מה התנאים בכל מקום ומקום?
רחובות ביאליק, הרצל ומתחם הבורסה. ההחרגה נועדה לאפשר תחלופה של כלי רכב החונים במקום ולמנוע מצב שבו אדם מגיע ומחנה ליום שלם ומונע מאחרים - תושבי העיר - ליהנות אף הם ממקומות חניה פנויים. תושבי העיר ייהנו מ-50% הנחה מעלות שעת חניה במקומות אלה. תושבים שמקום מגוריהם בלב העיר או במתחם הבורסה, יקבלו תו אזורי לאזורים אלה ויחנו בהם חינם.

6. כמה תעלה חניה בכחול לבן למי שאינו זכאי לתו חניה?
להלן התעריפים החדשים:
חניה שעתית - 6.20 ש"ח.
חניה יומית ברחוב מקס ואנה ווב - אוניברסיטת בר אילן - 16ש"ח.
חניה יומית בחניוני סובב אצטדיון רמת-גן 24.80 ש"ח.

7. מהם האזורים בהם אנו עתידים לסמן כחול לבן בעתיד?
בימים אלו עורכים מיפוי עירוני למקומות המיועדים להיצבע בכחול לבן. לפני הצביעה, אנו ניידע את התושבים באמצעי התקשורת השונים על מנת לאפשר להם להצטייד בתווי חניה.
 
8. איזה רחובות יזכו לחניה מועדפת לתושבי הרחוב/לבעלי תו אזורי מסוג מסוים?
יודגש - חניה מועדפת מחייבת סימון כחול-לבן בצירוף תמרור, המורה על חניה בצד אחד של הכביש באזור מסוים, רק לבעלי תו אזורי המתאים לאזור זה. סימון חניה מועדפת יביא לצמצום התופעה בה תושבי ערים שכנות חונים בחנייה של תושבי רמת-גן וכן יתפנו מקומות חניה רבים יותר עבור תושבי האזור באזורים בהם מצוקת חניה גבוהה יחסית. חשוב לציין כי חניה מועדפת תתקיים ברחובות בהם מסומן כחול לבן משני צידי הכביש ויוצב תמרור המורה על חניה מועדפת בצד אחד בלבד לתושבי האזור משעה 17:00. אנו ניידע את התושבים טרם סימון חניה מועדפת והצבת התמרורים ברחוב.

9. האם במסגרת הפרויקט יוכשרו מקומות חניה נוספים?
העירייה פועלת לאיתור שטחי חניה אפשריים נוספים. העירייה פנתה באמצעות החברה הכלכלית בקול קורא לתושבי העיר בעלי שטחים פרטיים, על מנת להכשיר בשטחים אלה מקומות חניה נוספים. נמשיך בפעילותנו זו על מנת לצמצם ככל הניתן את מצוקת החניה בעיר.
 
10. מי שאינו גר ברמת-גן - מה עליו לעשות כדי להוציא תו חניה? האם יש מגבלה למועד שבו הוא יכול לשנות את מקום מגוריו בתעודת הזהות?
מי שאינו גר ברמת-גן אינו זכאי לתו חניה. מי שגר ברמת-גן אך עדיין לא שינה את כתובתו בתעודת הזהות, חייב לדאוג לעדכון הכתובת בתעודת הזהות בכדי לקבל תו החניה. הערה: דיירי דירות מחולקות שלא כחוק (דבר המהווה עבירה של משכיר הדירה) אינם זכאים לקבל את תו החניה.
 
11. אם יש מספר כלי רכב על שמי - לכמה מהם ניתן להוציא תו חניה?
כל תושב רשאי להוציא תו חניה עבור שני כלי רכב, הרשומים על שמו או נמצאים ברשותו מטעם החברה או בליסינג.

12. רכב נכה - האם חייב בתו חניה? אם כן - איך נכים מקבלים את התו?
העירייה אינה אוכפת חניה בתשלום לרכב הנושא תו נכה. יחד עם זאת, מומלץ לבקש תו חניה עירוני לרכב זה, למקרים בהם מישהו שאינו הנכה (לדוגמה בן משפחה) משתמש ברכב כשהאדם הנכה אינו ברכב.

13. יש ברשותי תו ישן שתוקפו נגמר בשנת 2017,  האם אקבל תו שתוקפו הוא שנתיים?
בעל תו ישן שתוקפו נגמר ב-2017 יכול לבחור לחדש ורק ב-2017. התו עד שנת 2019. אם יחליט לחדש עכשיו, יהיה תוקפו של התו שנתיים מיום החידוש.

 
14. למה רושמים על תו חניה את אזור מגוריו של בעל הרכב?
רישום אזור החניה על גבי תו החניה נעשה על מנת לאפשר לבעלי התו חניה מועדפת באזור מגוריהם, במידה ונקבעה חניה מועדפת כזו. 

15.חניה באזור 1: אם יש לי תו שאזור החניה בו הוא 1, היכן אני יכול לחנות?
בעלי תו מס' 1 יוכלו לחנות בכל הרחובות הכלולים בתו החניה שלהם, כולל רחובות הרצל וביאליק, בחינם לאורך כל שעות היממה.

16. כיצד אדע לאיזה אזור חניה אני שייך?
להלן מפת אזורי החניה המלאים
לרשימה המלאה של הרחובות

17. באזור שלנו צפויה חניה מועדפת לתושבי האזור, ואין ברשותי עדיין תו חניה חדש. האם אני זכאי לחניה מועדפת?
במידה וברכבך קיים תו חניה בתוקף, הנך זכאי לחניה מועדפת באזורך. במידה ואין ברשותך כלל תו חניה, תוכל להנפיק תו חדש באתר האינטרנט או בתחנות החלוקה באזורך. את הפירוט המלא תוכל למצוא בחוברת שחולקה לתיבת הדואר שלך או באתר העירוני.
 
18.הזמנתי תו דרך האתר והוא טרם הגיע. מה עלי לעשות?
בכל שלב משלבי הגשת הבקשה לקבלת תו חניה, נשלחות לתיבת הדוא"ל שהזנת עדכונים מהמערכת על סטטוס הפניה. באם קיבלת הודעה המעדכנת כי בקשתך לתו אושרה, יישלח התו לתיבת הדואר בביתך בתוך 21 ימי עסקים מרגע אישור הבקשה.
 
19.אם הרכב נמכר כשיש עליו תו חניה תקף מה עלי לעשות?
במידה ומכרתם את הרכב, חייבים להוריד את התו ולהחזיר למחלקת החניה. אם קונים רכב אחר מחזירים למחלקת חניה את התו ובתמורתו מקבלים לרכב החדש תו חניה ללא עלות. אם הרכב נמכר ללא הורדת התו, יש לחתום על תצהיר במחלקת חניה ולשלם עבור התו החדש.