ראשי | יוצאים מהבית | ספארי רמת-גן יוצאים מהבית

ספארי רמת-גן

המרכז הזואולוגי רמת-גן כולל 1,000 דונם של טבע כמעט פראי במרכזה העירוני של ישראל, "אפריקה בלב גוש דן". מקור המילה "ספארי" בשפה הסוואהילית המדוברת באפריקה, ופירושה מסע. בביקור בספארי מוזמנים המבקרים לצאת למסע מרתק בעקבות בעלי החיים בסוואנה האפריקנית, הנמצאת כאן, ברמת גן. כמו באזורי המחיה הטבעיים, ביבשת אפריקה, בעלי החיים בספארי נעים באופן חופשי בעדרים גדולים, וכמו התיירים באפריקה, תהיו אורחיו של הטבע ותצפו בהתנהגות האופיינית לכל בעל חיים: בהרגלי התזונה ובחיי החברה, בשעת פעילות ובעת מנוחה. תוכלו להבחין בין הזכרים לנקבות, תצפו במאבקי הכוח ובתצוגות החיזור. אם יתמזל מזלכם, תראו אף הזדווגויות, תפגשו נקבות הרות ותצפו בטיפול בצאצאים.


בספארי מצוי האוסף הגדול ביותר של בעלי חיים במזרח התיכון, והוא מיוחד בעולם כולו בשל העדרים הגדולים הרועים במרחבי השטח האפריקני. תפגשו בספארי בכ- 1,200 בעלי חיים מכל העולם, ביניהם: 73 מיני יונקים, 82 מיני עופות ו- 17 מיני זוחלים.


הספארי משמש מאגר רבייה לבעלי חיים בסכנת הכחדה ושותף בפרויקטים של מחקר והשבת בעלי חיים לסביבתם הטבעית. הספארי חבר בארגוני גני חיות בינלאומיים ומקיים קשרים עם ארגוני שמירת טבע בינלאומיים. בספארי פועלים למען חינוך לשמירת הטבע, מתוך אמונה שנאהב את מה שנכיר ונשמור על מה שנאהב.

  • ממונה חופש המידע בתאגיד | ערן אגם - 050-5883049