ראשי | יוצאים מהבית | גנים ופארקים | הפארק הלאומי גנים ופארקים

הפארק הלאומי

ברמת-גן נמצא הפארק הלאומי ע"ש קריניצי, המהווה מוקד משיכה ובילוי לכחצי מיליון מבקרים מדי שנה, מהארץ ומהעולם. הפארק הלאומי הוא הפארק השני בגודלו בישראל, והראשון שהוקם בארץ ועל כן זכה לשמו- הפארק הלאומי.

במרכזו של הפארק אגם רחב ובליבו 'הבית על האגם', שהיווה בעבר תחנה להשכרת סירות. מבנה זה הוא סימן ההיכר של הפארק הלאומי. בנוסף, כולל הפארק גם גן פרחים הנפרש על שטח של 12 דונם ובו כ-82,000 פרחים בשלל צבעים וסוגים. זאת בנוסף לעצים, שבילים ומדשאות רחבות בסגנון הגנים הקלאסיים של אירופה. לאחרונה חודש הפארק ושופץ, ונוספו בו מתחמי כושר ומשחקים, מדשאות, גן ורדים, טיילת, חידוש האגם ומזרקות מיוחדות המוארות בלילה.

עוד שוכן בפארק הלאומי אוסף הפסלים הגדול ביותר של הפסל המוכר מנשה קדישמן ז"ל. בפארק הלאומי פזורות יצירותיו של קדישמן בשני מתחמים - מתחם העצים הפוזיטיביים, ומתחם 'גן הפסלים' של קדישמן המהווה מקור משיכה לאלפי מבקרים.

הכניסה לפארק הלאומי היא ללא תשלום והפארק פתוח לאורך כל שעות היום והלילה. במקום מאות מקומות חניה המיועדים למבקרי הפארק. מתחם הפארק הלאומי כולו נגיש לנכים ולעגלות ילדים, ויש בו תאי שירותים הנגישים לנכים, שני מזנונים ובית קפה.

הפארק ניטע בט"ו בשבט בשנת תשי"א-1951 בנוכחות ראש ממשלת ישראל דאז, דוד בן גוריון, הרמטכ"ל יגאל ידין, ראש העירייה אברהם קריניצי ושורה של שגרירים וקונסולים זרים.