ראשי | יוצאים מהבית | מוזיאונים | בית המקרא מוזיאונים

בית המקרא

בית המקרא הוקם בשנת תשנ"ב (1996) ומאז ממלא את ייעודו - קירוב עולם סיפורי התורה לעולמם של ילדים באמצעות פעילויות חווייתיות. בבית המקרא נהנים המבקרים ממפגש עם דמויות מספר בראשית באמצעות פעילויות ומשחקים באולם הפעילות. המשימות שעל הילדים למלא בכל תחנה בנויות כולן על בסיס של שיתוף פעולה בין חברי הקבוצה. כל קבוצה מופעלת על ידי מדריכה בתחנות שונות.

קהל היעד ילדי גן טרום חובה וחובה, חטיבות צעירות כיתות א-ג, סטודנטים לחינוך והוראה, משלחות של אנשי חינוך מהתפוצות שבאות לצפות בשיטה הייחודית והחווייתית להוראת סיפורי התורה, מנהלים, מנחים, יועצים, מורים וגננות.

ניתן לערוך במקום ימי הולדת ואירועים חווייתיים שונים כגון קבלת ספר תורה.

פעילויות במוזיאון בית המקרא:

"המבול" - לילדי גן עד כיתה ב'
בהצגה זו התלמידים נכנסים "לתיבת נח" כשהם מחופשים לבעלי חיים, ונהנים מחוויה המשלבת משחק, תפאורה, תאורה ומוסיקה. כשמגיע הזמן לצאת מהתיבה, יוצאים הילדים עם נח לבנות עולם יפה ומתוקן.

"אברהם והאורחים" - לילדי גן עד כיתה א'
שחקן בדמות אברהם אבינו מספר לילדים את סיפורו התנ"כי בדרך דרמטית ומרתקת. הסיפור מועבר באמצעות שימוש בתיאטרון בובות ומאפשר לילדים להשתלב בסיפור כנערים ונערות המסייעים לאברהם ושרה.

"אליעזר ורבקה" - לילדי כיתות ב'
שחקן המפעיל בובות מספר לילדים על השליחות שהוטלה על אליעזר. הילדים משתלבים בסיפור כנערים וכנערות בתלבושות, המלווים את אליעזר בדרכו לארם נהריים ומובילים את הגמלים שלקח עמו. בהגיעם לאוהל אברהם הם משתתפים בחתונת יצחק ורבקה.

"תחנות בחיי יעקב" - לילדי כיתות ב'-ג'
שחקן מפעיל את הילדים במשחק ובתנועה שמסייעים להם בהבנת השוני בין יעקב לעשיו. הילדים מלווים את יעקב בבריחתו לחרן ומשתתפים כמלאכים המעודדים את יעקב בשירה ובתנועה. ולסיום משתתפים הילדים בהתפייסות בין שני האחים. משך הפעילויות כ-45 דקות. הפעילויות מותאמות לשכבות גיל שונות ונבחרות בהתאם להספק הלימודי בכיתה. בתום כל פעילות מקבלים הילדים תעודה שביקרו בבית המקרא ועמדו בהצטיינות במשימות הנדרשות. כל שכבה אף יוצאת עם יצירה שהכינה בפעילות.

 

    כניסה בתשלום:
    תושבי חוץ | 25 ש"ח
    תושבי רמת-גן | 20 ש"ח