ראשי | יוצאים מהבית | מוזיאונים | מוזיאון האדם והחי מוזיאונים

מוזיאון האדם והחי

מוזיאון האדם והחי הממוקם בלב הפארק הלאומי פותח עבור המבקרים צוהר אל עולם הטבע. למוזיאון האדם והחי ברמת-גן יש שילוב מנצח – מוזיאון טבע שנמצא בלב ריאה ירוקה – הפארק הלאומי ברמת-גן. המוזאון נפתח בשנת 1983, במבנים ששימשו בעבר את תערוכות הפרחים הבינלאומיות שהתקיימו בפארק הלאומי ברמת-גן.


התצוגות במוזיאון מכילות מוצגים מהאוסף הביולוגי של המוזיאון הכולל אדרים (פוחלצים), שלדים, מאובנים ועוד. התצוגות מספרות את סיפורו של עולם החי והאדם באמצעי המחשה חדישים ותערוכות פעלתניות. מראשית האבולוציה של היצורים החיים על פני כדור הארץ דרך רבייה ותורשה עד לבעלי החיים, בתי הגידול שלהם והתאמתם לסביבתם וכמובן היבטים שונים הקשורים לאדם, אורח חייו והשפעת האדם על סביבתו. אולם הכניסה למוזיאון מעוצב כגלריה המשמשת במה לאמנים מתחומים שונים להציג את פרי יצירתם המתקשר לעולם הטבע והסביבה. המוזיאון מאפשר סביבה חווייתית – פעלתנית שבה תהליכי חשיבה נוצרים באופן ספונטני כתוצאה מתגובות רגש חזקות כמו: סקרנות תימהון, הפתעה, גילוי, הצלחה ואינטראקציה חברתית. המוזיאון מציע לקהל הרחב מגוון תערוכות ופעילויות. במוזיאון תערוכות חדשות: חיות הפרא של נחום גוטמן וחברים, תשע נשמות – על חתולים.


המוזיאון מזמן למורים ולתלמידים סביבת לימוד חוץ כיתתית מגוונת, מעשירה וחווייתית בנושאים הקשורים לתכנית הלימודים במדעים ובנושאי העשרה. בשנים האחרונות שקדנו על פיתוח תכניות הדרכה במוזיאון ששמות דגש על בחירה חופשית ולמידה עצמאית, תוך מתן מענה לסגנונות למידה שונים של מגוון התלמידים בכתה ההטרוגנית.

הביקור במוזיאון האדם והחי כולל גם סיורים מודרכים עבור בתי ספר וגני ילדים, כשהסיורים בין התצוגות המוזיאון קשורים אל הפעילות והתכנים במרכז הלימודי של המוזיאון. הסיורים מותאמים לגילאי התלמידים, ומשולבים בהפעלות התלמידים באמצעות מגוון רחב של מתודות כמו שיחה, יצירה, התנסות עצמית, משחק וכדומה במטרה לטעת בתלמידים מיומנויות שונות של חשיבה מדעית, תצפית וחקר ואוריינות מילולית, חברתית ומדעית. בין הסיורים המשלבים הפעלות עבור גני הילדים ניתן למצוא את "האריה הזברה וארון הבגדים", המקנה להם ידע הקשור לכסות הגוף של החיות השונות, כשדרך הפעילות הם לומדים להבחין בין המושגים השונים כדוגמת הקשקשים, הפרווה והנוצות, ולשייך את סוגי הכסות לעופות, זוחלים או יונקים. "חברים לסביבה" הינה פעילות נוספת שבמסגרתה לומדים ילדי הגן על השפעתה של הפסולת המוצקה על בעלי חיים ועל הסביבה וחשיבותו של המחזור.
מחירון כניסה
:

מבוגר - 29 ש"ח
תושב רמת-גן - 23 ש"ח
ילד -22 ש"ח
ילד תושב רמת-גן - 19 ש"ח
אזרח ותיק - 14 ש"ח

  • ממונה חופש המידע בתאגיד | ניב נודלמן - 03-6315010