ראשי | לומדים ומלמדים | בתי ספר יסודיים לומדים ומלמדים

בתי ספר יסודיים

ברמת-גן פועלים 33 בתי ספר יסודיים הפזורים בשכונות שונות בעיר, ובהם לומדים למעלה מ-14 אלף תלמידי כיתות א'-ח'.

רמת-גן היא אחת הערים הבודדות בהן לא קיימות חטיבות ביניים והתלמידים לומדים במסגרת החינוך היסודי עד כיתה ח'. זאת, במטרה למנוע מצב בו בני הנוער, המצויים בעיצומו של הליך ההתבגרות, נדרשים להסתגלות נוספת במסגרת חינוכית חדשה ולא מוכרת.

המחלקה לחינוך יסודי באגף החינוך מבצעת את רישומם של כל ילד וילדה ואחראית לשבצם באחד מבתי הספר בעיר. בהמשך התהליך, אף מעניקה המחלקה מענה לבקשות ההעברה של התלמידים ודואגת לרווחתם.

החינוך היסודי בעיר מוביל את תלמידיו למצוינות ערכית לימודית וחברתית. כל ילד וילדה הינם עולם ומלואו בעבור הצוותים החינוכיים הפועלים בעיר, והעירייה משקיעה משאבים רבים על מנת להביא להעצמתם של תלמידי העיר ולאפשר מימוש מיטבי של כישוריהם מתוך תחושת מסוגלות וקידום הישגי.

במקביל לתכנית הלימוד המוכרת והמחייבת על פי משרד החינוך, מפתחים בתי הספר בעיר תכניות לימודים ייחודיות, המסייעות לתלמידים ומאפשרות להם ליהנות מחינוך מותאם טכנולוגית, מתקדם, ואישי המאפשר להם להגיע להישגים.
משאבים עירוניים רבים מוקצים לטובת החזון החינוכי והתוויית התשתית להעצמתם של התלמידים הבאה לידי ביטוי בחיזוק ההישגים הלימודיים, תחומי העשרה והעמקה, פיתוח מיומנויות חברתיות, רגשיות וערכיות.

לכל בית ספר יסודי ברמת-גן מפתח ייחודיות המאפיין אותו. ייחודיות זו מהווה ציר פדגוגי המסייע בפיתוח תחושת השייכות של תלמידי בית הספר, משדרג את חוויית המסוגלות של כל תלמיד ואיש צוות ומאפשר המשך בניית ופיתוח של חדשנות לימודית וטכנולוגית. תכנית הייחודיות בבתי הספר הובילה להעמקה בתחומי הליבה ובתחומי העשרה לשביעות רצונם של ההורים והתלמידים.

כבכל שנה, אנו ממשיכים גם בשנת הלימודים הנוכחית להעמיק את התכניות הייחודיות בבתי הספר ובונים תכניות לימוד בית ספריות חדשות המרחיבות את היריעה. העמקת הלמידה המשמעותית אליה חותר כל צוות חינוכי באה לידי ביטוי בהשבחת דרכי ההוראה, הכנסת רכיבים תקשוביים אל מערכי השיעור, יצירת דרכים להמחשה ורלוונטיות של התכנים ללומד בהלימה לגילו ויצירת מעורבות של התלמידים בתכנים הנלמדים.

למידה מתוך התנסות, חקר וחוויה הינם כלים אותם אנו מפתחים ומרחיבים מידי שנה תוך שימוש בכלים חדשניים וייחודיים. נמשיך לקדם את הפעילות והלמידה בכל בתי הספר בעיר, ולהעניק לכל תלמיד חווית הצלחה, אתגר, שייכות ומעורבות בבית הספר, בקהילה ובעיר.

 

המחלקה לחינוך יסודי

ביאליק 76 | קניון ביאליק | רמת-גן
03-6753513-4
03-6753347