ראשי | לומדים ומלמדים | השכלה גבוהה | מכללת רמת-גן השכלה גבוהה

מכללת רמת-גן

מכללת רמת-גן מעניקה תואר אוניברסיטאי ורמת לימודים אקדמית גבוהה לתואר הראשון, ולימודי תעודה והעשרה ברמה אקדמית ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים. המכללה מאוגדת כעמותה ובה שלושה מרכזי לימוד:
 

מרכז לימודים לתואר ראשון

 

מכללת רמת-גן היא מרכז הלימוד הגדול בארץ ללימודי התואר הראשון של האוניברסיטה הפתוחה, בו לומדים כ-6,000 סטודנטים. ייחודו של מרכז זה הוא ב"תכנית המקפצה", שהיא תכנית תגבורים מקיפה הקיימת רק במכללת רמת-גן. את התואר ניתן לסיים בשלוש שנים ומעלה, כאשר משך הלימודים ייקבע ע"י כל הסטודנט, בהתאם ליכולתו ולאילוצים המוטלים עליו. בפועל מרבית הסטודנטים מסיימים את לימודיהם בתוך 3-4 שנים. הלימודים לתואר ראשון מבוססים על ספרי לימוד ייחודיים של האוניברסיטה הפתוחה בשילוב מפגשים בכיתות. שילוב זה מאפשר העמקה בנושאי הלימוד ומקנה כלים לפיתוח מיומנות למידה. המכללה מציעה כ- 99 שילובים שונים לתואר ראשון במסלולים: ניהול, כלכלה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, חשבונאות, מדעי המחשב, הנדסת תעשיה וניהול, מדעי החיים ועוד.
 

מרכז לימודים לתואר שני במנהל עסקים

 

מכללת רמת-גן משמשת גם כמרכז לימודים לתואר השני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה. מסלול לימודים זה זכה לשבחים ע"י ועדה של מומחים בינלאומיים, שמונתה ע"י המועצה להשכלה גבוהה, לבדיקת לימודי מנהל עסקים בישראל. התכנית זוכה לפופולריות רבה ומספר הלומדים בה עולה בהתמדה.


היחידה ללימודים חוץ אקדמיים


היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת רמת-גן מקיימת קורסי הסמכה מקצועיים לקראת בחינות רשמיות ממשלתיות ואחרות. היחידה כוללת את ביה"ס הבאים: ביה"ס למקצועות הניהול, ביה"ס לחשבונאות ופיננסים, ביה"ס למקצועות המזכירות והמזכירות הרפואית, ביה"ס לעיצוב, אומנות ומדיה וביה"ס למקצועות היין. חלק מהקורסים ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים, מקנים נקודות זכות לתואר ראשון בלימודי האוניברסיטה הפתוחה במכללת רמת-גן.


מצוינות ותרומה לקהילה


השילוב בין האוניברסיטה הפתוחה למכללת רמת-גן, תכנית התגבורים הייחודית של המכללה ומספרם הרב של בוגרי המכללה, הקנו למכללת רמת-גן מוניטין רב הן בקרב ציבור הלומדים והן בקרב המעבידים. על אף היותה מוסד בלתי מתוקצב, מצליחה מכללת רמת גן לשמור על איזון תקציבי, להתרחב ואף לקיים קרן מלגות מיוחדת לסטודנטים תושבי רמת-גן וקרן מלגות כללית לשאר הסטודנטים. מכללת רמת-גן תורמת לקהילה ומסייעת כספית, ניהולית וחינוכית לבית-הספר התיכון מקיף רמת-גן (תמ"ר).

מכללת רמת-גן

פנחס רוטנברג 87 | רמת-גן
03-6710000
03-6710055