ראשי | מתחברים לקהילה | אזרחים ותיקים | גימלאים ונהנים | טיולים גימלאים ונהנים

טיולים

טיולי חודש מאי

 

"התפתחות היישוב הבדואי בנגב וההעצמה הנשית"

14.5.19 (יום ג') 180 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נסיעה בכביש אמציה- להב והכרת ההתיישבות החדשה באזור. נמשיך בנסיעה ליישוב הבדואי שגב שלום: ביקור בבית ובגלריה של זינב גרביע, אמנית בת שבט עזזמה, המספרת את סיפור חייה המרתק כילדה יתומה שנאלצה להפסיק ללמוד בכיתה ט' וחזרה לספסל הלימודים רק בבגרותה. זינב היא אמנית המשלבת באופן מקורי רקמה בדואית אותנטית עם קרמיקה. נמשיך לתל שבע לביקור אצל מרים אבו רקייק "בת המדבר". אירוח באוהל וסיפורה המרתק של מרים בת השבט שיצאה לאנגליה ללימודים אקדמאיים, חזרה לכפר ועוסקת היום בהכנת מוצרי בריאות מצמחי המדבר הגדלים באזור על פי המסורת שעברה אליה מסבתה ומאמה. ארוחת צהריים במסעדת גן התעשייה עומר . לאחר הארוחה נסע ללקיה לביקור אצל אמאל ב"ארמון החוריה": בית היסטורי מן התקופה העותמנית. אמאל , אחות במקצועה, החליטה לשמר את הבית ולספר את סיפור משפחתה תוך כדי אירוח אותנטי .

 

"מימי המשנה לראשית ההתיישבות בעמק"

15.5.19 (יום ד') 165 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בגן לאומי בית שערים: מקום מושבו של רבי יהודה נשיא, המנהיג הגדול שערך וכינס את ששת סדרי המשנה וגם נקבר במקום על פי בקשתו. במקום מערות הקבורה החצובות ובהן ארונות קבורה מפוארים עם עיטורים וכתובות המעידים על הנקברים. מערת המוזיאון בבור מים שהוסב לבית מלאכה לייצור זכוכית, החיזיון "גלגולה של מנורה" ועוד. תולדות האתר וחשיבותו יסופרו תוך כדי הסיור. נמשיך לנחל השופט - טיול טבע נעים וקל לצד ערוץ הזרימה בשביל נוח ומוסדר עם הסברים על המקום. ארוחת צהריים במסעדת קיבוץ גניגר. לאחר הארוחה נסיעה לתל שמרון ולנהלל: תצפית נוף יפה מראש התל וביקור נוסטלגי בבית הקברות לראשוני נהלל. נסייר במושב נהלל תוך כדי ציטוט מספריו של מאיר שלו, בן העמק, המתאר את ראשית ההתיישבות באזור בלשונו המיוחדת.

 

"טיול מרגש לירושלים"

16.5.19 (יום ה') 165 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נסיעה להר הרצל: ביקור מודרך בהיכל הזיכרון הממלכתי, המציג את כל חללי מערכות ישראל משנת 1860 ועד היום. בסיור מודגשות דרכי ההנצחה ומטרתו של ההיכל. נמשיך בנסיעה להר הצופים: ביקור מודרך באוניברסיטה המורמונית: התכנסות באולם הקונצרטים להסבר על האוניברסיטה, קטע נגינה בעוגב, סיור באזורים מרכזיים בבניין הייחודי, תצפית ממרפסת הבניין לעבר העיר העתיקה. נמשיך לביקור באתר גבעת התחמושת : סיור באתר ותיאור הקרבות הקשים בין התעלות והבונקרים, טנק השרמן של הפלוגה הירושלמית, הזחל"ם של מוטה גור. בהמשך נצפה במיצג אור קולי חדש "הקו העירוני והמערכה על ירושלים", המתאר על דגם את ירושלים ערב מלחמת ששת הימים ואת הקורות בה במהלך המלחמה. ארוחת צהריים במסעדת "אטלס" בגבעת רם. לאחר הארוחה נסיעה לסיור בשכונות אהל משה ומזכרת משה תוך כדי סיפור הקמתן והתפתחותן ולקינוח נסייר בסמטאות שוק מחנה יהודה ששינה את פניו: סיפורים ואנקדוטות על תולדות השוק והתפתחותו לאורך השנים.

 

"חלון לחיים לאורך כביש ואדי ערה"

20.5.19 (יום ב') 180 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נסיעה לתצפיות נוף- דרך תכנית שבעת הכוכבים ,סיור בישוב קציר, קו התפר וגדר ההפרדה. נמשיך לביקור בכפר אום אל קוטוף –נבקר במוזיאון המורשת הערבית על שם "אומי". מוזיאון קטן ומעניין, הכולל תצוגה של פריטים מהמורשת הערבית המקומית. כלי עבודה בבית ובשדה, מסמכים ולבוש מתובלים בסיפוריו של מקים המוזיאון עבד אל-רחים כבהא. נמשיך לקיבוץ מגל :מפגש מרתק עם פיתוחים המצאות , ונשמע על חיי הקיבוץ בשנת אלפיים. נתחיל בסיור על חדשנות פורצת דרך- נטפים.
מראשית הדרך, המצאת הטפטפת שתשנה את העולם ועד להצלחה של היום. נשמע ונכיר את הסיפור העשייה והצמיחה. נסייר בפארק החממות הטכנולוגי – נתרשם מעוצמת ההישג הטכנולוגי בתחום ההשקיה המדויקת. נמשיך לסיפור הקיבוץ המתחדש, ערבות הדדית וציונות. – קיבוץ מגל - נבקר ונספר על הקיבוץ והייחודיות של החיים בו. נטייל לנקודות תצפית מיוחדת: גבעה שלמרגלותיה מספר ק"מ בין הים לגדר ההפרדה. בין מישור החוף לגדר ההפרדה מאחוריה ישובים פלסטינים במזרח. נשמע על החיים בדו קיום עם שכנינו מיישובי זמר ובאקה-ג'ת, ערביי ישראל. נאכל
ארוחת צהרים בקיבוץ מגל . לסיום נבקר אצל איש הפסיפלורה - מרכז מבקרים בעין עירון: נשמע את סיפורו האישי של שי פישביין, הלא הוא איש הפסיפלורה. שי, טייס בעברו ומהנדס אלקטרוניקה. לפני כ-20 שנה פנה לעסוק בחינוך, מתוך תחושת ייעוד ושליחות, ובמקביל להוראה פיתח תכניות לימודים במגמות ייחודיות. לאחרונה הפך את ייצור שיכר הפסיפלורה - מתחביב לעסק מצליח. הביקור במרכז המבקרים כולל הרצאה, סיור במטע הפסיפלורה, טעימה מהפרי בעונת האסיף, וכמובן - לגימה משיכר פלורה העדין.

 

"א גרוייסע מציאה"

28.5.19 (יום ג') 170 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את מסענו אל העבר ונגיע לקבוץ יפעת אשר בעמק יזרעאל. נכיר את ברק: בלילה רפתן, ביום "אָ גְרוֹייסֵע מְצִיאֶה". דרור מציג כ-3000 פריטים ישנים ואותנטיים במוזיאון החדש שלו שבקיבוץ יפעת, אותו הוא בנה, שיפץ ועיצב. הקבוצה תתחלק ל-2. חלק יבקרו ב" א גרויסע מציאה" והחצי השני יבקר אצל חינה- אמנית התחרה והקרמיקה. נמשיך אל גבעת המורה- נערוך תצפית על בקעת כסולות ונספר את הסיפור התנכי של המקום. לאחר מכן נמשיך לארוחת צהריים בקבוץ ניר דוד. לאחר נכן נסייר באתר "חומה ומגדל"-האתר מספר את סיפור התיישבותם החלוצית של כל יישובי חומה ומגדל בארץ ישראל. מטרת האתר היא לתעד את תולדות ההתיישבות הנועזת, והמצוקות והקשיים באותה תקופה. אתר חומה ומגדל, הינו שחזור מדויק של ישוב חומה ומגדל הראשון שהוקם בארץ ישראל - תל עמל (כיום קיבוץ ניר דוד הסמוך). במקום שחזור אוטנטי של חדר האוכל, המכבסה והצריפים. במקום מיצג מולטימדיה הממחיש את חיי החלוצים במקום.

 

"חזיון מוזיקאלי וחזיון אורקולי בצפת העתיקה"

30.5.19 (יום ה') 180 ₪

יציאה מנקודת המפגש. ארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בהר כמון- נערוך תצפית נוף אל עבר הגליל התחתון והעליון. בהר כמון חיים זה ליד זה יהודים וערבים. נספר את סיפור יישובי ההר. 11.30 (משוער) נגיע לצפת- שם נפגוש את המדריך המזמר. נרד לסמטאות העיר העתיקה. נספר סיפורים על בתים ואנשים מיוחדים מהמאה ה- 16 ועד משוררים בני ימינו כגון נעמי שמר ורחל. נגיע לתצפית להר מירון אשר ממוקמת על גבול רובע היהודי והמוסלמי בשנת 48 ונקבל הסבר על המאורעות שקרו בעבר. נמשיך בסמטאות המובילות למוזיאון התערוכה הכללית , אולם עתיק שימש כמסגד בעבר בעל חלל מיוחד המאגד אמנים צפתיים, תושבי המקום ומציג את יצירותיהם. נקבל הסברים על מיצגים אומנותיים מעניינים. בסיור: נשמע כיצד האצ"ל והפלמ"ח שיחררו את צפת במלחמת העצמאות ונשיר את שיר הפלמ"ח. נגיע לבית בטו' ונקבל הסבר על היסטוריית המקום. נצפה בחיזיון אור קולי מרהיב ומרתק בבית בטו' על 3000 שנות היסטוריה של העיר. ארוחת צהריים בקבוץ גדות. לאחר מכן נמשיך למשמר הירדן הישנה- נספר את סיפורו של הישוב שהיה ואיננו. שימו לב: הטיול כרוך בהליכה רבה ומיועד למטיבי לכת.

 

טיולי חודש יוני

 

"לילות רמאדן"

2.6.19 (יום א') 135 ₪

הצטרפו לסיור ייחודי וחד פעמי!!! הסיור לעיר הבדואית רהט. יחד נכיר את העיר, נפגש עם בני המקום, ונאכל יחד עם המשפחה המארחת את ארוחת שבירת הצום.
15.00- יציאה מנקודת האיסוף. הפסקה להתרעננות על חשבון המטייל. 16.45 – הגעה לעיר רהט ומפגש עם המדריכה.
17:00-19:00 סיור רגלי ע"י המדריכה אחלם: מפגש בפארק עידן הנגב. תצפית לשכונות הישנות למול הבנייה החדשה. הסיור יודרך על ידי אחלם, מדריכה תושבת רהט המעורה בחיי העיר ומתמחה בנושאי מעמד האישה הבדואית.
19:00-19:45 מפגש 1 - נג'אח אבו לטייף: נג'אח מארחת בחצר ביתה ומספרת את סיפורה האישי שהחל במגורים בפזורה. נג'אח משתפת אותנו בסיפורים אודות משפחתה, מעון הילדים שהקימה בביתה וההתפתחות האישית שלה בעיר. 20:00-21:00 מפגש 2 וארוחת שבירת הצום- ג'מלאת אבו מוסא: רוקחת טבעית, משלבת טכניקה בדואית עתיקה שינקה מבטן אמה יחד עם הטרנדים החמים בתחומי הקוסמטיקה והרפואה. בביקור נשמע את סיפורה האישי מעורר ההשראה של ג'מלאת תוך התנסות במוצריה המיוחדים. לאחר מכן, נאכל את ארוחת שבירת הצום המסורתית.
הטיול הוא חד פעמי. לא יהיו תאריכים נוספים. לכן כל הקודם זוכה!!
שימו לב!! התשלום לטיול זה הינו במזומן בלבד במשרדנו (לא ניתן לשלם באשראי או בהמחאות). כמו כן, לא ניתן לבטל את הטיול ולקבל החזר כספי, מכל סיבה שהיא.

 

"יום כיף בחמת גדר"

3.6.19 (יום ב') 170 ₪

התארגנות ויציאה. הפסקה לארוחת בוקר בכביש 6, ע"ח המטייל. נסיעה לחמת גדר. חמת גדר- 150 דונם של פארק מטופח: חוות תנינים טרופית, אתר עתיקות רומיים/ תצפית בלבד, מרחצאות חמים וקרים, ג'קוזי ומפל, מלתחות, שירותים ומקלחות. 15:00 ארוחת צהרים במסעדת "המחבת". 16:00 נסיעה חזרה. המחיר כולל נסיעה בכביש 6 הלוך ושוב.

 

"אירוח בנופי גונן-טיול ברמת הגולן וקטיף דובדבנים"

5-4.6.19 (יום ג'-ד') 670 ₪

כפר הנופש "נופי-גונן" שוכן בצפון מזרח עמק החולה, למרגלות רמת-הגולן. בכפר 40 בקתות עץ. מהמלון נשקף נוף מרהיב של החרמון, רמת-הגולן, עמק החולה והרי נפתלי.
יום ראשון של הנופש:
יציאה מנקודת המפגש. ארוחת בוקר ע"ח המטייל בצומת מגידו. נעלה דרך מעלה כורסי לתחנתו של אלי כהן. נספר על תפיסתו של אלי כהן משפטו ותלייתו. נמשיך לביקור בבית הכנסת באום אל קאנטיר-בכפר אום אל-קנטיר שבדרום הגולן נמצא אחד מבתי הכנסת החשובים והמפוארים שהתגלו בארץ .בסמוך לו נמצא מעין הקשתות. נשמע את סיפור המקום. ארוחת צהרים בקצרין ע"ח המטייל. נמשיך לקצרין לקסם הגולן- מיצג רב חושי - לראות טיפות גשם ולהרגיש אותן מרטיבות את הצופה, לצפות בתפוחים אדמדמים, ולהריח את הארומה שלהם, להביט בשבשבות ענק ולחוש את הרוח. זאת ועוד במציג שמביא בפנינו את רמת הגולן וסיפורה המרתק. סיור רכוב בקצרין. נמשיך לצומת ווסט - שרידי ארמון פעור. 16:00- קבלת חדרי אירוח. 19:00- ארוחת ערב בחדר האוכל.20:30- ערב שירי ארץ ישראל בלובי כפר הנופש.
היום השני של הנופש: ארוחת בוקר בחדר האוכל ולאחריה פינוי החדרים. נתחיל בתצפית קונטרה-תצפית על העיר הסורית שהיום הינה מובלעת בין מדינת ישראל וסוריה. נמשיך למייצג אורקולי קרב עמק הבכא - המייצג מתאר בצורה מרגשת את סיפור הגבורה של קרב "עמק הבכא" במלחמת יום כיפור. בסרט המחודש והמרשים מצליחים קהלני ושאר הלוחמים בעדותם להביא שחזור של מהלכי הקרב וגבורתו. סיור באתר הקרב. לאחר מכן נצא לקטיף דובדבנים- בעין זיוון. נמשיך לארוחת צהרים- בקיבוץ גדות (כלול במחיר!!).חזרה לנקודת המפגש.

 

טיולי חודש יולי

"פסטיבל האור בירושלים 2019 - לינה במלון המלך שלמה"

2-1.7.19 (יום ב', ג') 710 ₪

1.7.19 יום שני-התארגנות ויציאה. הפסקה לארוחת בוקר בקניון מבשרת ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול במוזיאון גבעת התחמושת- מוצב שהוסב לאתר הנצחה ממלכתי ומוזיאון המוקדש לציון שחרורה של ירושלים תוך להנצחת 182 הלוחמים שנפלו בקרבות מלחמת ששת הימים בירושלים ובסביבתה. נצפה במיצג החדש ונבקר במוזיאון גבעת התחמושת. במקום הדרכה מקומית. נצפה בסרט הממחיש את הקרב על הגבעה והמאבק הקשה ונבקר בגן חדש באתר: "שביל מחומה לתקומה" -תמונות של ירושלים מסוף המאה ה-19 ועד ל1948. לאחר מכן נמשיך למוזיאון רוקפלר- מוזיאון לארכאולוגיה המסועף למוזיאון ישראל, אך שוכן בנפרד ממנו במזרח ירושלים. מוזיאון קרוי על שמו של הנדבן האמריקני הנודע ג'ון ד. רוקפלר, הבן. במוזיאון ממצאים ארכאולוגיים רבים וחשובים מאזור ירושלים ומארץ ישראל כולה. בין הממצאים בולטים עצמות האדם הקדמון ממערות האדם הקדמון בכרמל, אוסף תכשיטי הזהב שנתגלו בתל אל-עג'ול ובבית שמש, אוצר שנהבי מגידו, ועוד מוצגים רבים. לאחר מכן, נגיע למלון : קבלת פנים, קבלת חדרים והתארגנות. 19.00- ארוחת ערב במלון. 20.30 יציאה מאורגנת מהמלון ל"פסטיבל האור". נטייל בין המסלולים המוארים ונהיה חלק בפסטיבל מיוחד המשלב בין האווירה הקסומה של העיר העתיקה לבין אמנות חדשנית ומאתגרת. נשוטט בין יצירות מרהיבות מהארץ ומחו"ל. נצפה במופעי אור מרתקים, במיצגים אמנותיים תלת ממדיים ובהקרנות וידאו ענקיות על מבניה המרשימים של העיר העתיקה ועל חומותיה.

2.7.19 יום שלישי- 7.00 ארוחת בוקר במלון, סידור המזוודות באוטובוס, פינוי החדרים. 9.30 יציאה לטיול מודרך. נתחיל את היום בנסיעה חווייתית ברכבת הכותל רכבת תיירים- נסיעה של כחצי שעה ברכבת תיירותית ייחודית בירושלים העתיקה. הנסיעה כוללת סיור בין חומות העיר. נמשיך לביקור מרגש באתר מאחורי הקלעים( מנהרות הכותל)- במהלך סיור 'מאחורי הקלעים' אנו מבקרים בתגליות הכותל החדשות שנפתחו לאחרונה לקהל הרחב ומאופיינות בקסם מיוחד. ייחודו של הסיור בכך שהוא משלב ביקור בכמה מתחמים שונים ומאפשר הצצה לתקופות רבות - החל מימי הבית הראשון וכלה בימינו. ( בסיור חלוקה לשתי קבוצה הנכנסות במרווח של 20 דק').לאחר מכן נמשיך לסיור במגרש הרוסים וכיכר ספרא-אחת הכיכרות המרכזיות בירושלים. הכיכר נבנתה בשנת 1993, כחלק מבניית הקומפלקס של קריית עיריית ירושלים במקום. בכיכר עומד פסל סביבתי המדמה צורת שאיבת מים קדומה הקרויה 'בורג ארכימדס'. נבקר במרכז המבקרים במקום. לאחר מכן נמשיך להפסקה לארוחת צהרים ע"ח המטייל. נסיעה חזרה. *התוכנית ניתנת לשינויים. טיול חדש הכולל מרכיבים רבים ומיוחדים. הלינה במלון "המלך שלמה".    

 

"סיפורי מורשת"

8.7.19 (יום ב') 175 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בכפר אחים - ביקור מרתק בביתה של האמנית הרב תחומית דליה גולדמן- בתו של איש חיל האוויר אלוף משנה ג’ו אלון. נשוטט ברחבי הבית ונהנה ממגוון יצירותיה של בתו, נצפה בסרט קצר בן 7 דקות, נשמע על אודות אביה ממקימי חיל האוויר ועל הירצחו בעת שהות המשפחה בוושינגטון. לאחר מכן נמשיך לביקור בכפר אַלְ עַזִּי -שמו הקודם: חוות אל עזי. כפר ערבי השוכן מדרום לכפר מנחם השייך מועצה אזורית יואב . זהו הכפר הערבי היחיד ששרד באזור שפלת יהודה לאחר מלחמת העצמאות. כל התושבים הם בני משפחה מורחבת אחת, והם מתפרנסים בעיקר מעבודות חקלאות וגידול צאן ובקר. נקיים מפגש עם בן הכפר שיספר על הכפר עבר והווה. לאחר מכן נמשיך לרחוב הבילויים בגדרה. נפסע בזמן ונספר את סיפורה של מושבת הבילויים. 13.30 ארוחת צהריים בקבוץ גבעת ברנר. נסיים את הטיול בסיור מודרך במוזיאון מורשת יהדות תימן ברחובות. מרכז המורשת כולל תצוגות קבע ופעילויות ייחודיות להפצה ושימור המורשת של יהדות תימן, ומהווה בית לכלל קהילות ישראל. הביקור כולל הדרכה מקומית וסרטון.

 

"החזיון האורקולי במצדה- משקיעה ועד זריחה"

11.7.19 (יום ה') 200 ₪

14:00- התארגנות ויציאה. נסיעה דרומה. הפסקה להתרעננות ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בתחנת יצור חשמל בתחנת הכוח אשלים- אזור רמת הנגב במדינת ישראל משופע בקרינת שמש טבעית. קרינת השמש נקלטת בשדה הסולארי על ידי אלפי מראות פרבוליות הנתמכות על ידי מבני מתכת. מדובר במערכת משוככלת ביותר של מתכות, מים, שמן וחשמל. נערוך תצפית ונתפעל מהמיזם האדיר. נמשיך למצפה בית האשל- כיום בשטח פארק נחל באר שבע. היה אחד משלושה מצפים שהוקמו בקיץ 1943 מדרום לבאר שבע שהיוו את תחילת ההתיישבות החלוצית בנגב. לאחר מספר שנים החלו חברי המקום לסבול מעוינות של השכנים הערבים ובהמשך מהתקפות של הצבא המצרי, עד נטישתו הסופית בינואר 1949. קק"ל שחזרה את האתר והפכה אותו לאתר היסטוריה ומורשת מרתק, המביא את תולדותיו הקצרות והסוערות של היישוב הקטן, שתרם תרומה אדירה לראשית ההיאחזות היהודית בנגב. 18.30- ארוחת ערב מלאה בבית המלון "ענבר" בערד. 20.00- הגעה לאתר חזיון האורקולי (חצי שעה לפני תחילת החיזיון) . 20:30 - המופע הלילי החדש "מצדה משקיעה לזריחה" מוקרן על הצלע המערבית של ההר ומשלב אמצעי המחשה חדישים. הפסקול המרגש נכתב במיוחד למופע על ידי המוזיקאי שלמה גרוניך ובביצועו משתתפים זמרים רבים, בהם הראל סקעת, לירז צ'רכי ותזמורת ומקהלה סוחפת. כל אלו יחד עם עשרות שחקנים וניצבים מפיחים חיים בסיפורו של הר מצדה ובגיבוריו ההיסטוריים. טיול חדש ומיוחד מאד!! הטיול כולל ארוחת ערב מלאה במלון ענבר.

 

"עולם קטן-עולם גדול-יום שכולו תרבות"

16.7.19 (יום ג') 175 ₪

יציאה מנקודת המפגש . הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל בביקור במוזיאון "ראלי 2": המוזיאון החדש יותר והמרשים: ריצפת שיש, מזרקה גדולה, אריות מגולפים בשיש, פסלי אבן מוקדשים לגדולי יהדות ספרד בימי הביניים ועוד. לאחר מכן נמשיך למוזיאון המיניאטורות "עולם קטן גדול"- אמנות המיניאטורה של האמן משה זמטר.
האמן יצר במהלך השנים למעלה מ-120 דגמים מיניאטוריים שונים. ההדרכה במקום נעשית על ידי ילדיו. לאחר מכן נמשיך לתל יקנעם- דרכו עברה הזרוע הצפונית של דרך הים. התל שלט על מוצא הנחל והמעבר בדרך. יקנעם מוזכרת ברשימת 31 המלכים שכבש יהושע "מלך יקנעם לכרמל" (יהושע פרק יב), נשמע את סיפורו של התל ונערוך תצפית.
נמשיך לארוחת צהריים בקבוץ דליה. לאחר מכן, נבקר במוזיאון וילפריד ישראל לאמנות המזרח- מוזיאון קטן למרגלות הרי מנשה, המציג תערוכות של אמנות אסיה מהעבר וההווה, לצד תערוכות של אמנות ישראלית עכשווית. מוזיאון וילפריד היה הראשון בארץ שהציג אמנות ממזרח אסיה, מהאוסף שקיבץ וילפריד ישראל בשנות ה-20 וה-30 של המאה הקודמת. נסיעה חזרה הביתה.

 

"הסליק בעין השופט"

23.7.19 (יום ג') 150 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בביקור בחוות "עמק השלום" ובמתקניה החקלאיים. נכיר סיפורו הייחודי של המקום. נחל השופט הוא פנינת נוף פסטורלית ויפה. נסייר בנחל, נבקר בבאר הישנה ובמטעים שבקרבת הערוץ, ונהנה מנוף השדות והיער הסמוך לו. "עמק השלום" הוא חווה שהוקמה ע"י מתיישבים יוצאי גרמניה, שלכל אחד מהם סיפור אישי מרתק- אתו נשמע בהדרכה. נמשיך לסיור בסליק עין השופט ובחצר המשק הישנה של קיבוץ עין השופט – נבקר בסליק שהתגלה בשנת 2009 והוקם בשנת 1945 מתחת למתבן. לאחר מבצע חיפוש ושחזור (סודי!) ועם מנה רבה של מזל, נחשף הסליק שהגישה אליו כיום היא ממש מרצפת חדר הכושר המודרני של הקיבוץ. סיור במקום כולל הדרכה ע"י אחד מחושפי הסליק, צפיה בתמונות ובמוצגים אותנטיים, שני סרטים קצרים, וביקור בחדר הנשק שנמצא בסליק. נמשיך לתצפית על שם יצחק אוכברג - כאן נשמע גם את סיפורו המיוחד של יצחק אוכברג – יהודי שנולד באוקראינה בסוף המאה ה 19, היגר לדרום אפריקה שם צבר הון ונהיה לאדם אמיד ומוכר. לאחר מלחמת העולם הראשונה חזר לאוקראינה בשליחות הומניטרית עצמאית, ובדרך לא דרך חילץ ממנה 177 ילדים יהודים יתומי הפרעות, אותם הביא עמו לדרום אפריקה. נמשיך לארוחת צהריים בקבוץ דליה. לאחר מכן נצא לתל יקנעם- דרכו עברה הזרוע הצפונית של דרך הים. התל שלט על מוצא הנחל והמעבר בדרך. יקנעם מוזכרת ברשימת 31 המלכים שכבש יהושע "מלך יקנעם לכרמל" (יהושע פרק יב), נשמע את סיפורו של התל ונערוך תצפית. לסיום, נבקר ביקב "מורד" שביקנעם- כאן הופך הפרי שנאסף מהטבע ליינות (שיכר) ולליקרים הטובים ביותר בעולם, כשרים וכשרים לפסח. ביקב מורד משתמשים בפירות, ירקות ועשבי תבלין כדי לייצר מוצרים אקזוטיים, בקשת רחבה של טעמים - מפרי הפסיפלורה ועד לרימון. המבקרים יכנסו לצפות בסרטון תדמית המספר את סיפור היקב, מסביר על תהליך הכנת השיכר, מראה את הייצור המודרני שלנו ועוד. לאחר מכן - טעימות ממגוון מוצרי השיכר.

 

"ירושלים בעקבות הנצרות ועוד..."

30.7.19 (יום ג') 160 ₪

הצטרפו ליום שכולו תרבות והכרות עם הנצרות. יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בחדר הסעודה האחרונה : כנסייה בהר ציון המזוהה עם האתר בו נערכה הסעודה האחרונה של ישוע לפני צליבתו. חדר הסעודה האחרונה הוא כנסייה קטנה (15 על 12 מטרים), הנקראת גם 'סינקולום' או 'קנקולום', שפירושו 'חדר אוכל'. הכנסייה מציינת את המקום בו על פי המסורת הנוצרית סעד ישו את סעודתו האחרונה לפני שנצלב. לאחר מכן נמשיך לכנסיית 'הדורמיציון' : אחת הכנסיות הבולטות בירושלים בשל גודלה, יופייה ומיקומה בנקודה החולשת על העיר העתיקה. הכנסייה נבנתה על שטח שקיבל הקיסר הגרמני וילהלם השני מידי הסולטאן העות'מאני בעת ביקורו בארץ הקודש ב-1898 ונחנכה בשנת 1910. בכניסה פסיפס המשלב ציטוט לטיני מספר תהילים: "ויברכך השם מציון" - פסוק המתייחס להר ציון שבו ניצבת הכנסייה, וכן פסיפס המציג את תיבת נוח שטה על הגלים הסוערים. בהמשך נבקר בקבר אוסקר שינדלר- בין האתרים הרבים בהר ציון נמצא גם בית הקברות הפרוטסטנטי שנוסד בידי מיסיונרים פרסביטריאניים במאה ה-19. בין הקברים ניתן למצוא גם את אוסקר שינדלר, איש העסקים הגרמני אשר לזכותו נזקפת הצלת 1,200 יהודים מידי הנאצים במלחמת העולם השנייה. בהמשך נגיע למרכז מבקרים עיריית ירושלים- ככר ספרא - המרכז מציג את סיפורה של כיכר ספרא לאורך השנים ועד היום. מנקודת תצפית מבניין העירייה ניתן לצפות על שכונותיה הוותיקות והחדשות של העיר. בנוסף, נכנס לבית המודל - אולם תצוגה של דגם העיר בו ניתן לראות את המצב הקיים במרכז העיר, השכונות הגובלות עימו ואת הפרויקטים העתידים המתוכננים בירושלים. נמשיך לארוחת צהריים מלאה ב"מלון פרימה". לסיום, נסייר בסמטאות עין כרם ונבקר בכנסיית יוחנן בהרים- כנסייה קתולית בעין כרם, השייכת למסדר הפרנציסקני. הכנסייה מציינת את מערת הולדתו של 'יוחנן המטביל', שהוא דמות מפתח במסורת הנוצרית. המתחם כולל חצר גדולה, וכן כנסייה צלבנית גדולה; מנזר גברים; בית הארחה; וממצאים ארכיאולוגיים מתקופות שונות. חזרה לנקודת היציאה.

 

* למילוי טופס הזמנה מקוון >>

שימו לב- מענה טלפוני יתבצע בשעות הקבלה בלבד