ראשי | מתחברים לקהילה | אזרחים ותיקים | גימלאים ונהנים | טיולים גימלאים ונהנים

טיולים

טיולי חודש ספטמבר

 

"שביל העצמאות התל אביבי- לרגל 71 שנות מדינה"

9.9.19 (יום ב') 155 ₪

יציאה מנקודת המפגש. מפגש עם המדריכה ברידינג- סיור רכוב לאורך הטיילת בתל אביב. ארוחת בוקר ע"ח המטייל במתחם התחנה. 10.00-12.30 טיול בין תחנות שביל העצמאות החדש שנבנה לרגל חגיגות ה70 של מדינת ישראל. סיפור ימיה הראשונים של המדינה, הכרוך בסיפורה של העיר העברית הראשונה. לאורך קילומטר אחד בלבד, מפוזרות 10 תחנות של השביל. נלמד על גוטמן, המיתולוג של תל אביב, שתיאר אותה בציור, ובכתב. נבקר בביתו של הוגה הרעיון להקמת אחוזת בית, וקרא לבתו כשם השכונה. נבין מדוע הקיוסק הראשון נבנה כנגד חוקי השכונה. נדבר על דיזנגוף שנתן לעיר את אופיה המיוחד וחלם שתהיה "מרכז העולם". 13.00- ארוחת צהריים במסעדת "הילולים". 14.30- ביקור בבית בן גוריון-הממוקם בשדרות בן גוריון שבתל אביב שימש כביתו של בן גוריון ומשפחתו עד מעברו לקיבוץ שדה בוקר. בבית שהוריש דוד בן גוריון למדינה ניתן להתרשם מהספרייה המרשימה, פינת העבודה, חדרי המגורים, המטבח הצנוע ושאר החדרים שנשארו בדיוק כפי שהותיר אותם דוד בן גוריון.בבית זה התקבלו חלק מההחלטות ההיסטוריות החשובות עם הקמת המדינה. סיור מרתק בביתו של גדול מנהיגי מדינת ישראל !!!! שימו לב לפרטים הבאים טרם הרישום: הטיול ברמת קושי בינונית ומעלה מבחינת קושי ההליכה. הטיול אינו מומלץ למתקשים בהליכה. (לא ניתן לחכות לקבוצה באחת הנקודות). הטיול מודרך ע"י מדריכה מומחית לתחום. לטיול ניתן לרשום עד 45 נוסעים.


 

"וגם הנגב עוד יהיה פורח" - טיול הכולל לינה

11-10.9.19 (ימים ב'-ג') - לינה במלון ענבר ערד - 675 ₪

היום הראשון: יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל בצומת שוקת. נתחיל את הטיול בדריג'את: ביקור בדריג'את-"המערה שבהר" - חוויה כפרית אותנטית. הכפר שוכן למרגלות הר עמשא בשולי בקעת ערד. בסיור המודרך נכיר את המורשת התרבותית של התושבים הפלאחים המתגוררים כיום בכפר. בסיור נחווה את המסורת הפלאחית של תושבי המקום. המשך נסיעה לערד. מפגש עם אומנים ויוצרים: נבקר בסטודיאקה: הסטודיו של רמי זמיר בו הוא יוצר עולם שלם של מוצרי יודיאקה. נמשיך לביקור במבשלת הבירה "שיטה". נכיר יזמים צעירים ונטעם בירה מקומית. הגעה למלון לקבלת חדרים והתארגנות.
18:00 ארוחת ערב במלון. 19:15 מפגש בלובי המלון ונסיעה למצדה. 20.00 הגעה לאתר החזיון האורקולי (חצי שעה לפני החזיון . 20:30 - המופע הלילי החדש "מצדה משקיעה לזריחה" מוקרן על הצלע המערבית של ההר ומשלב בו אמצעי המחשה חדישים. הפסקול המרגש נכתב במיוחד למופע על ידי המוזיקאי שלמה גרוניך ובביצועו משתתפים זמרים רבים, בהם הראל סקעת , לירז צ'רכי ותזמורת ומקהלה סוחפת. כל אלו יחד עם עשרות שחקנים וניצבים מפיחים חיים בסיפורו של הר מצדה ובגיבוריו ההיסטוריים.
היום השני: ארוחת בוקר במלון. פינוי חדרים וסידור המזוודות באוטובוס. נתחיל את היום בתצפית אל ים המלח ליד פסלו של תומרקין. נבין מהו מדבר בצל גשם ומהי תכנית "תעלת הימים". נמשיך לביקור במוזיאון ההיסטורי של ערד המתאר את סיפור הקמתה של ערד . בהמשך נכיר אומנים מקומיים: נתחיל בביקור בביתו של אומן המתכת איציק גמליאל המספר על משפחתו וכיצד החל לעסוק באומנות. נשמע הסבר על יצירותיו. 13:00 - הפסקה לארוחת צהרים ע"ח המטייל במרכז המסחרי בערד. 14:30 היכרות עם פרויקט הקיימות בוואדי עתיר- בו משתלבים מסורת
וטכנולוגיה מתקדמת לפרויקט משותף של החברה הבדואית בנגב. נתחיל באוהל האירוח לכיבוד קל ונמשיך לסיור בשלושת המפעלים בפרויקט. נסיעה חזרה הביתה. המחיר כולל: אוטובוס תיירותי צמוד יומיים ,מדריך מוסמך ליומיים, אירוח על בסיס חצי פנסיון לילה אחד. כניסות לאתרים: ביקור בדריג'את, ואדי עתיר, מבשלת הבירה, כניסה לחזיון אורקולי מצדה, מוזיאון היסטורי ערד, אומן המתכת איציק גמליאל, ביקור בסטודאיקה של רמי.

 

"בני ברק באוירת סליחות-מסע לעולם אחר"

12.9.19 (יום ה') 80 ₪

16.00 יציאה מנקודת המפגש. 16:30- מפגש עם המדריכה יפעת אביצדק קלפה... ילידת בני-ברק. ימי חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות, מורגשים בהוויה הבני- ברקית, בחנויות, בדוכנים, על לוחות המודעות, בבתי הכנסת, ובכלל באוויר. נעמוד על משמעות הימים הללו, על מנהגי אמירת ה"סליחות" בעדות השונות, ונטעם קצת מצלילי ה"סליחות". ימים של חשבון נפש, ימים של כפרות, ובמקביל הכנות קדחתניות של קניות והתארגנויות לקראת ראש השנה. איך יכול להיות שהעיר הענייה ביותר, נותנת הכי הרבה צדקה? איפה אפשר למצוא מוצץ, לתינוק בוכה באמצע הלילה? איך 17,000 איש נכנסים בחדר אחד ולא גדול? באיזה סופר, יש כניסה לנשים בלבד? היכן הרב ש"ך מילא את מקומו של הרצל? נערוך הפסקה לארוחת ערב קלה ע"ח המטייל ברחובה הראשי של בני ברק. סיור בין סיפורי ההקמה של העיר, דרך ישיבות, ובתי כנסת, רחוב רבי עקיבא עורק החיים המרכזי, בית הכנסת הגדול, ישיבת פוניובייז', בית כנסת איצקוביץ'. האנשים, השלטים על הקירות, השפה הבגדים, הכל ועוד ועוד.
שימו לב לדגשים בנוגע לביגוד: צנוע בהתאם לחוקי המקום. הווה אומר: לגברים- מכנסים ארוכים וכיסוי ראש. לנשים- חצאיות וחולצות עם שרוולים. לנשים נשואות- כיסוי ראש. 20.15- סיום הסיור וחזרה לנקודות האיסוף. שימו לב לפרטים הבאים טרם הרישום: הטיול ברמת קושי בינונית ומעלה מבחינת קושי ההליכה. הטיול אינו מומלץ למתקשים בהליכה. (לא ניתן לחכות לקבוצה באחת הנקודות). הטיול מודרך ע"י מדריכה מומחית לתחום. לטיול ניתן לרשום עד 45 נוסעים.

 

"הקרקס החקלאי ועוד..."

15.9.19 (יום א') 175 ₪

יציאה מנקודת המפגש. הפסקה לארוחת בוקר ע"ח המטייל. נתחיל את הטיול בקרקס החקלאי- נסייר בגינות ירק תוך קבלת הסבר על חקלאות אורגנית, שטח פתוח, חממה, ושיטות גידול שונות. נכין תה לפי תכונות הצמחים. נקיים שיחה עם מקימי הקרקס החקלאי ונשמע את סיפור המקום. נערוך חידון בספירלת צמחי מרפא. נקיים סדנת ג'נגלינג ונשחק במשחקי חיבור. בהמשך נגיע לאנדרטת הקיבוצים- האנדרטה עשויה מגדל בטון המסמל את ערך ההגנה על הבית ואולי את מתכונת ההתיישבות של "חומה ומגדל". באתר חקוקות מילותיו של הסופר ס. יזהר: "נזכור אחים, בנים ורעים אשר יצאו עמנו בפלוגות הלוחמים. אנחנו חזרנו והמה לא ישובו עוד". על קירות ההנצחה הסמוכים למגדל מונצחים בשמותיהם יותר מ-3,000 חללים בני כ-230 קיבוצים. 13.15 ארוחת צהריים בקיבוץ דליה. לאחר מכן, נמשיך לסיור בעיר נתניה. נכיר את עמוד ההלקאות - ליל ההלקאות הוא שמה של פעולה של האצ"ל שנערכה ב 29 בדצמבר 1946 , בה הולקו קצינים וחיילים בריטיים כפעולת תגמול על עונש דומה שהטילו שלטונות המנדט על לוחמי האצ"ל. נשמע את הסיפור המיוחד. נמשיך לחורשת הסרג'נטים -אתר טבע עירוני העשיר בערכי טבע נדירים או מוגנים, בצפיפות שאין קרובה לה בשטחים דומים בשרון. בשטח קטן יחסית- כרבע קמ"ר בלבד, נטועה חורשת הקרן הקיימת לישראל. על קרקעות חוליות מתקיימים כ- 300 מיני צמחים, מתוכם 29 מינים נדירים, 26 מיני צמחים מוגנים ו-18 מיני צמחים אנדמים. (סיור חדש ומיוחד מאד!!). הסיור בקרקס החקלאי מתאים לכל גיל.

 

 


* למילוי טופס הזמנה מקוון >>

שימו לב- מענה טלפוני יתבצע בשעות הקבלה בלבד