ראשי | מתחברים לקהילה | פרס רמת-גן לספרות מתחברים לקהילה

פרס רמת-גן לספרות

פרס רמת-גן לספרות הוא פרס המוענק מטעם עיריית רמת-גן עבור יצירות ספרותיות, המביע תמיכה ביצירה עברית כתובה ומעודד מצוינות וייחודיות בתחום. הפרס מוענק הן ליוצרים ותיקים והן ליוצרים בתחילת דרכם, כאות הערכה לפועלם וטיפוח כשרונם. מתן הפרס הוא חלק מההחלטה של העירייה לקדם את התרבות העברית על כל גווניה ולעודד מבוגרים, ילדים ובני נוער לקריאה פורה ומהנה. הפרס מוענק משנת 2009 והוא למעשה הרחבתו של פרס למדן לספרות ילדים ונוער, שחולק בין השנים 1983-1954 על ידי העירייה ובשיתוף אגודת הסופרים העבריים.

לאחרונה עבר תקנון הפרס שינויים משמעותיים, במטרה למצב את עצמו כאחד הפרסים המובילים בישראל בתחום הספרות. לצד שינוי בתקנון והרכב השופטים, הוגדלו סכומי הזכייה והפרס מעניק מעמד והכרה למתרגמים ולמאיירי ספרות ילדים, שמקומם נפקד מרוב פרסי הספרות בישראל. בפרס רמת-גן החדש למצוינות ספרותית יוענקו חמישה פרסים, בהם פרס למחבר רומן מקורי על סך 50 אלף ש"ח, פרס ליוצרי ספרות ילדים מאוירת (25 אלף ש"ח שיחולקו שווה בשווה בין המחבר למאייר) ופרס למתרגם יצירה ספרותית לעברית (25 אלף ש"ח שיחולקו שווה בשווה בין שני יוצרים).

ב-2 בפברואר 2017 יתקיים טקס הענקת הפרסים לזוכי הפרס לשנת 2016. הזוכים הם: יניב איצקוביץ' זכה בפרס למחבר רומן או קובץ סיפורים מקורי על ספרו "תיקון אחר חצות"; הסופרת רונית רוקאס והמאיירת מאיה שלייפר זכו בפרס ליוצרי ספרות ילדים מאוירת על הספר "לא קל להיות גיבור-על; דנה כספי ואלון אלטרס זכו בצוותא בפרס למתרגם/ת יצירה ספרותית לעברית - כספי על תרגום הספר "רומן 11, ספר 18" מאת דאג סולסטד מנורבגית, ואלטרס על תרגום הספר "החברה הגאונה" מאת אלנה פרנטה מאיטלקית.

למידע נוסף על זוכי הפרס לשנת 2016 - לחצו כאן