ראשי | עושים עסקים | מנהלת הבורסה עושים עסקים

מנהלת הבורסה

מתחם הבורסה הינו רובע עסקים יוקרתי ומתקדם של העיר רמת גן, הכולל עסקים, מבני מסחר, תרבות, תיירות ועוד, המשלב בתוכו מגורים ומתנהל בסטנדרטים גבוהים. המתחם נמצא במיקום אסטרטגי על פרשת דרכים מרכזית (ז'בוטינסקי, אבא הלל, ביאליק ובצמוד לכביש איילון) בטבורה של המדינה ומכך האטרקטיביות שבו. סמיכותו לאמצעי הסעת המונים (הרכבת הכבדה, בעתיד הקרוב הרכבת הקלה, קווי אוטובוסים ונתיבי איילון) מאפשר ניידות ויוממות תעסוקתית ותנועה קלה אל המתחם וממנו. תפקידה המרכזי של מנהלת הבורסה הוא ביצוע פעולות בשגרה ובחירום בצורה עצמאית ובתמיכה של מחלקות/אגפי העירייה השונים, וכן בייזום פעולות שונות לקידום המתחם בהיבטי השיווק והפיתוח.

 

התנהלות ומטרות מרכזיות

קידום אסטרטגיה עירונית לפיתוח עסקים - רמת גן עיר מקדמת עסקים. רמת-גן הינה עיר אטרקטיבית לעסקים, בה נפתחים עסקים באופן שתואם את החוק, מתאים לאופי ולצורכי האוכלוסייה ותומך את כלכלת העיר. כלכלה מקומית פורחת - הגדלת כמות העסקים המצליחים בעיר, צמצום סגירה ונטישה של עסקים ומבנים. הגדלת הכנסות העיר ממיסים ומגוון רחב של מענים לכל בעלי העסקים והתושבים המתגוררים במתחם הבורסה.
מרכז מידע - ריכוז מירב המידע עבור בעלי עסקים ועל בעלי העסקים לשימוש כלל מחלקות העירייה ובמטרה לאפשר קבלת החלטות על בסיס נתונים עדכניים.
שירותיות - תחזוקה שוטפת של המרחב הציבורי תוך מענה יעיל, מהיר, נגיש ובתודעת שרות גבוהה עבור בעלי העסקים במתחם ויזמים המעוניינים לפתוח עסקים בעיר.
פיתוח עסקים - קיום מגוון הדרכות, הכשרות ופורומים לבעלי עסקים במטרה לקדם מקצועית.

מנהלת הבורסה מגשימה את חזון ראש העיר תוך כדי הישענות על חמשת האדנים הבאים:

  • בקרה וביקורת על כלל עבודות הניקיון: טיאוט, פינוי האשפה, הגרוטאות והגזם.
  • אחזקה, נראות ובטיחות כחלק נוכח ומידי בכל פעילות במתחם.
  • פיקוח עירוני ושמירת הסדר הציבורי הכולל ממשקי עבודה עם משטרת ישראל.
  • ייזום פרויקטים, תרבות ופנאי, מיצוב מתחם הבורסה כ"מרכז" האירועים העירוני.
  • קידום ופיתוח פעילות עסקים במתחם, קשרי קהילה עם מגדלי התעסוקה בשגרה וחירום.
במסגרת האחריות על מתחם הבורסה, מקדמת מנהלת הבורסה פיתוח פיזי ונופי של מספר רחובות מרכזיים במתחם בטווח הזמן המיידי. התשתית הפיזית תהוונה בסיס איתן להתהוותם של חיי רחוב והתפתחות מסחרית חיובית. פיתוח הרחובות כולל החלפת מערכות התשתית (מים, ביוב, ניקוז, חשמל תקשורת וכד'), החלפת והרחבת המדרכות, יצירת שבילי אופנים חדשים, קביעת שפת רחוב חדשה עם ריהוט רחוב מותאם, פיתוח מדרכות רחבות, שדרוג התאורה והצמחייה, ועוד פעולות לשדרוג המרחב הציבורי. בשלב הראשון תתחיל החברה בביצוע הפיתוח של רחוב תובל ולאחריו רחוב הרקון. במקביל, מקדמת החברה תכנון לפיתוח של רחובות נוספים במתחם, לרבות היצירה, בצלאל ושוהם, אשר מתוכנן לביצוע עד 2018. עבודת התכנון תכלול את כלל ההיבטים, תוך ראייה לטווח הרחוק ולחזון המתגבש של פיתוח מתחם הבורסה.