ראשי | העיר והעירייה | אגפים ומחלקות | המחלקה לתרבות תורנית ומורשת ישראל | פעילויות המחלקה המחלקה לתרבות תורנית ומורשת ישראל

פעילויות המחלקה

פעילות המחלקה מתבצעת במהלך כל השנה והיא מתחלקת למספר תחומים.

פעילות לקראת החגים ובמהלכם: אירועי סליחות בהשתתפות חזנים כמו שלמה גליק, ישראל פרנס ומקהלות, ערב פיוטים לקראת ראש השנה עם הזמר ציון גולן, נסיעה לקברי צדיקים במהלך אלול.
 
כמו כן, מתקיימת פעילות בחול המועד סוכות: אירועי שמחת בית השואבה, תפילה מיוחדת בערב יום השואה, הדלקת נרות חנוכה ברחבי העיר ובבתי הכנסת והפעלות לילדים, סדרי ט"ו בשבט, קריאת מגילה חווייתית בסיוע ישיבת ההסדר והופעת הבידור של אנדרדוס, סדרי פסח למשפחות נזקקות ובודדים ברחבי העיר, אירוע "שרים וזוכרים" - משירי הנופלים בערב יום הזיכרון, אירועי ל"ג בעומר בשיתוף חב"ד כולל צעדה ברחבי העיר,  תיקון ליל שבועות עם הרצאות מגוונות המיועדות לכלל הציבור ובסיומו תפילת וותיקין, נטילת חלק באירוע שבת עולמית, קריאת מגילת אסתר ברחובה של עיר, תפילת יום כיפור לציבור במספר מוקדים בעיר, הפקה במה ייחודית לציבור הדתי ביום העצמאות, צעדת יום ירושלים ועוד.

שבתות חזנות וקונצרטים: מדי שבת מברכים ובשבתות חגיגיות, עובר לפני התיבה בבית הכנסת הגדול החזן ישראל רנד עם המנצח רפי ביטון ומקהלה. כמו כן, מתקיימים מפעם לפעם שבתות חזנות בבתי כנסת אחרים ברחבי העיר. קונצרט מיוחד התקיים לרגל יום השנה לפטירת ר' שלמה קרליבך בניצוח יענקל'ה רוטנר ומקהלות. בנוסף, התקיימה התוועדות ייחודית לצעירים עם הזמר אביתר בנאי.

פעילויות נוספות במסגרת המחלקה: מקהלת חזנים "שפתי גנים" מופיעים ברמת-גן, ברחבי הארץ וגם בעולם, מקהלת נשים "שרות על הגובה", מסיבות במועדים ובחגי ישראל, הרצאות על ידי רבנים ומרצים בתחומים שונים תוך מתן דגש על נושאי יהדות.
בנוסף, מתקיימים ערבי שירה עם זמרים, הצגות, אירועי שבת חזנות בהשתתפות חזן ישראל רנד ומקהלת קולות מן השמים של רפי ביטון בבית הכנסת הגדול ובעוד בתי כנסת בעיר, קונצרט חזנות עם מיטב החזנים מהארץ ומהעולם, שבת פייטנות עם פייטנים אורחים בנוסח ירושלמי או נוסח צפון אפריקה, ערבי נשים עם רבניות, רקדניות וזמרות לנשים, תפילות סליחות עם חזנים ופייטנים, תחרות פרס החיבור התורני.

להצטרפות לרשימת דיוור ישיר ועדכונים אודות פעילויות המחלקה יש לפנות למחלקה לתרבות תורנית ומורשת ישראל בטלפון: 03-7408889.