ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | מערך ההיסעים החינמי 'סבבוס' יחזור לפעילות הודעות דוברות

מערך ההיסעים החינמי 'סבבוס' יחזור לפעילות

27 בספטמבר 2019

 

לאחר פגרת החגים, עיריית רמת גן מחזירה לפעילות את מערך ההיסעים של 'הסבבוס' בסוף חודש דצמבר. עיריית רמת-גן, חלוצה בתחום התחבורה הציבורית בשבת, הודיעה כי מערך ההיסעים 'סבבוס' יחזור לפעילות בחודש דצמבר, ללא תשלום לתושבי רמת-גן שייהנו מתחבורה ציבורית חינמית למוקדי הבילוי השונים

 


עיריית רמת-גן ממשיכה להיות חלוצה בתחום התחבורה הציבורית בשבת והודיעה על המשך הפעלתו של מערך ההיסעים ה-'סבבוס', שיחזור לפעילות בחודש דצמבר וימשיך לפעול בסופי השבוע בתדירות של כל שעה, על ההתנגדות והמחאה של המפלגות החרדיות. השאטלים, שיהיו ללא תשלום לתושבי רמת-גן, יגיעו למוקדי הבילוי ולחוף הים בתל אביב בתדירות של כל שעה ובאמצעות שני קווים: הקו הלבן והקו הכחול.


 

'הסבבוס' החל בתור מערך הסעות חינמי לתושבי העיר רמת-גן, שיוצא ממספר מוקדים, ישירות לתל אביב ופועל בימי שישי ושבת. בחודש שעבר, לרגל חודש הסליחות, הוחלט לתת מענה לכלל התושבים המעוניינים לעלות לירושלים באמצעות מערך ההסעות 'סבבוס אמונה', שנתן מענה תחבורתי לציבור המאמין שהיה מעוניין לערוך את תפילות הסליחות בכותל המערבי בירושלים, בזמנים בהן לא היה קיים פתרון תחבורתי ובר הישג.


החלטתו המהפכנית והאמיצה של ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, להפעיל מערך היסעים חינמי בסופי השבוע, גרמה לסערה בקרב הציבור החרדי והדתי-לאומי. שר התחבורה, בצלאל סמוטריץ' הודיע על כוונתו לפעול להגבלת מערך 'הסבבוס' ואף לבטלו, הצהרה שהגיעה לאחר עתירת רבנים שהוגשה לבית המשפט המחוזי נגד קווי התחבורה הציבורית בשבת ברמת גן. שר התחבורה קרא גם ליו"ר ש"ס, אריה דרעי, לבקש מנציגו בעיריית רמת גן להתפטר מהקואליציה בראשות כרמל שאמה הכהן. בנוסף לכך, קבוצות חרדיות בעיר הפגינו נגד החלטתו של ראש עיריית רמת-גן ואף קיימו טקס 'פולסא דנורא' כנגדו.


עם זאת, עיריית רמת-גן תמשיך לפעול למען המשך קיומו של מערך ההיסעים החינמי 'הסבבוס'. מערך ה'סבבוס' עדיין מעניק מענה תחבורתי, חברתי ובטיחותי הולם שמשמש תושבים רבים בעיר, לצד האיזונים וההתאמות שדרושים בכדי לשמור על צביון העיר וכיבוד מרבי של הרגשות של כלל תושביה. קווי 'הסבבוס' מחברים בין חלקי העיר השונים, החל ממזרח העיר, דרך בית החולים שיבא, הפארק הלאומי והספארי, תיאטרון רמת גן, הקניון והבורסה, וכמובן עד מוקדי הבילוי והים בתל אביב.


רעיון 'הסבבוס', מייצג את העיקרון של קבלת הזכות של כל אדם להיות שונה ולחיות לפי צו מצפונו. הסובלנות אינה דורשת הסכמה או תמימות דעים, אן היא מציעה מנגנון המאפשר לכלל תושבי רמת-גן, חופש בחירה בדעות ובאורח החיים.