ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | מתחם המייקרס השיתופי ברמת-גן

מתחם המייקרס השיתופי ברמת-גן

בואו לבנות עם השכנים - ממש כאן ברמת-גן. תושבי העיר מוזמנים למתחם המייקרס המשותף החדשני והרחב. המתחם מכיל ציוד לעבודות יצירה ואומנות, והוא מקיים בתוכו מתחם למידה ופיתוח מיומנות עבודות יצירה תוך שימוש בכלי עבודה.

בעלי בינת ידיים או סתם מחפשים תחביב בזמן הפנוי? אתם מוזמנים להגיע למייקרס רמת-גן. תושבי העיר מוזמנים להגיע עם חומרי הגלם מביתם, שם יוכלו לשפץ רהיט ישן, לצבוע שידה, לשדרג את הארון או ממש ליצור אביזרי עץ וברזל לצד שימוש בחומרים ממוחזרים. חשוב לציין כי כל כלי העבודה הנחוצים מצויים במקום והתושבים יכולים להיעזר בהדרכות של מתנדבים שיבוצעו בחלל.
 
המקום עתיד להתפתח ולהכיל בתוכו בעתיד גם עמדות עבודה ויצירה, התושבים יוכלו להתנסות בשימוש במדפסות תלת מימד ובחיתוך בלייזר. המתחם המשופץ יהיה נגיש ללא עלות לתושבי העיר רמת-גן ולתושבי חוץ תינתן הנחה. את הפרויקט יזם סגן ראש העיר, עו''ד רועי ברזילי, מתוך אמונה כי ניתן להפוך את הנגרייה הישנה למקום משמעותי עבור תושבי רמת-גן ולהקים בתוכה מתחם עבודה שיתופי. מדובר כאן על ערכי שיתופיות שיזכו למקום של כבוד לצד תרומה רבה לקהילה ועשייה חברתית. 
 
מתחם היצירה החדש לא קם יש מאין, זאת לאחר שהנגרייה העירונית הוותיקה שפעלה במקום הוסבה למתחם השיתופי. לעיר רמת-גן היסטוריה ארוכת שנים בכל הנוגע למלאכת הידיים ועבודת הנגרות, כאשר במרכז הסיפור עומד ראש העיר הראשון של העיר רמת-גן, אברהם קריניצי.
 
אברהם קריניצי היה בעצמו נגר ובעל נגרייה בדרום תל-אביב, ממנה סופקו תוצרים רבים. אחד מציטוטיו המפורסמים של ראש העיר הראשון היה כי "לא כל אדם יכול להיות נגר. אבל כל נגר יכול גם להיות ראש עיר". בשנת ה-60 הקים קריניצי בית ספר לחינוך מיוחד בפאתי העיר רמת-גן. בבית הספר נלמדו מגמות מקצועיות, ביניהן גם מגמת הנגרות. כאשר בית הספר נסגר, המקום הוסב לנגרייה העירונית, "נגריית מפתן", בה פועלים עד היום פנסיונרים בהתנדבות.