ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | רמת-גן חוגגת את שונות | אולי יעניין אותך גם...

אולי יעניין אותך גם...

ראש העיר, ישראל זינגר, הגיע לצפות בהצגת הסיום המציינת את הפרויקט הקהילתי המשותף של מועדון רעות ובית הספר הגבוה לאמנויות הבמה. הפרויקט איפשר מפגש ייחודי בין סטודנטים ובוגרים עם לקות שכלית-התפתחותית דרך מוזיקה ומשחקבתיאטרון בית צבי עלה בימים האחרונים מופע משותף לסטודנטים שנה א' של בית הספר למשחק ובוגרים עם צרכים מיוחדים ממועדון רעות שברמת-גן. המופע, אשר משלב שירי ארץ ישראל וקטעי זיכרונות של הבוגרים בעלי הצרכים המיוחדים, הוא פרי עבודה משותפת של שנה ושיתוף פעולה בין מחלקת הרווחה של עיריית רמת-גן, בראשות סגנית מנהלת האגף גילה טאושטיין, לבין המחלקה לחינוך וקהילה שבבית צבי, בראשות מנהלת המחלקה שובל בכר. במהלך השנה נפגשו הסטודנטים וחברי המועדון, למדו את המופע ועבדו יחד על הפקתו. את הפרויקט כתב וביים צביקי לוין והמנהל המוזיקלי הוא אפי שושני.

המופע התקיים בשלושה סבבים וצפו בו עד כה למעלה מ-500 איש, בהם משפחות, ארגוני מתנדבים, חיילים, נציגי משרד הרווחה ואנשים טובים ורבים מהקהילה."התגובות שקיבלנו מהמשפחות של המשתתפים מדברות על כבוד, העצמה ותחושה של שווים בין שווים", מספרים בהתרגשות בכירי האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת-גן.

"מטרת הפרויקט היא להאיר על העושר האדיר שקיים במפגש עם בעלי מוגבלויות ולהעצים את שתי הקבוצות ביצירה קבוצה אחת, מאוחדת וממחוברת", סיכם ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, שהגיע לצפות בהצגה, "המעמד היה מרגש והוא הוכיח לכל מי שהיה ספק ששילוב בעלי הצרכים המיוחדים בחברה הישראלית הוא אפשרי, והוא מתרחש כאן ועכשיו בעיר רמת-גן!"

מנכ"ל בית צבי, דוד בנימין אמר: "אנו רואים חשיבות רבה במעורבות החברתית של הסטודנטים בבית צבי ובפעילות חברתית בתוך הקהילה בה אנו חיים ופועלים".