ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | טקס חלוקת מלגות לתלמידים מצטיינים ע''ש איתמר אליה ז''ל הודעות דוברות

טקס חלוקת מלגות לתלמידים מצטיינים ע''ש איתמר אליה ז''ל

28 ביוני 2020

טקס מלגות ע"ש רס"ל איתמר אליה נערך עבור תלמידי תיכון מבתי הספר המקיף ואלון. הטקס נערך לזכרו של רס"ל אליה ז"ל, לוחם שייטת 13 שנפל בעת מילוי תפקידו במבצע 'שירת הצפצפה'. במסגרת הטקס חולקו כ-12 מלגות בגובה של 3000 ₪ לכל תלמיד שבלט בהישגיו הלימודיים. חלוקת התעודות נעשתה בנוכחות בני משפחת אליה, רה"ע כרמל שאמה הכהן, מ"מ רה"ע ליעד אילני ויו"ר מועצת העיר ומחזיקת תיק החינוך מירה שנן.

 

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אני שמח לקחת חלק בטקס הענקת המלגות ע"ש רס"ל איתמר אליה, שנפל בעת שירותו בשייטת 13. טקס המלגות הוא אירוע ערכי שמטרתו לתמוך בתלמידי בתי הספר מקיף ואלון שיתמזגו בקרוב לביה"ס אחד חדיש ומתקדם, בהשקעה של 50 מלש"ח. אני רוצה להודות למשפחת אליה ולנציג המשפחה שלמה אליה, שהינו גם יו"ר קרן רמת-גן אשר עוסקת בפרויקטים חינוכיים למען קידום שוויון הזדמנויות התלמידים בעיר".


איתמר אליה נולד בערד ב-1976. בתחילת שנת הלימודים בכיתה י"א יצא כחלק ממשלחת נוער לארצות הברית במסגרת תכנית "שגרירים צעירים" של "האגודה לידידות ישראל-אמריקה". במהלך אותה שנה החלה התעניינותו בגיוס לשייטת. כשסיים את לימודיו בתיכון במגמה מתמטית-פיזיקלית, התגייס בקיץ 1994 לשייטת 13.


בלילה שבין ה-4 ל-5 בספטמבר 1997, התבצעה פשיטה של השייטת, שיצאה עם כוח שמנה 16 לוחמים למבצע חשאי בלבנון. איתמר נפל ביום ג' ה-5 לספטמבר 1997 יחד עם אחד-עשר מחבריו, במבואות הכפר אנצריה שבלבנון. טקס הענקת המלגות ע"ש רס"ל אליה, מצטרף ליוזמות ההנצחה לזכרו בעיר הולדתו ערד ובמקומות נוספים.


מ״מ רה״ע רמת-גן ויו״ר כבוד קרן רמת גן, ליעד אילני: ״ברצוני להודות מקרב לב ליו״ר קרן רמת-גן שלמה אליה, לאחיו שמוליק ורעייתו, הוריו של רס״ל איתמר אליה ז״ל, על תרומה נדיבה של 12 מלגות לתלמידי העיר. עשייה מבורכת זו הינה עזרה משמעותית הן לתלמידים והן לקהילה. אני רוצה לברך את התלמידים שקיבלו את המלגות על ההתמדה וההישגים אליהם הגיעו, ישר כח!״.


מחזיקת תיק החינוך ויו"ר מועצת העיר רמת-גן, מירה שנן: " איתמר הוא דמות ערכית למופת, המהווה דוגמה לנוער הרמת-גני בפרט והישראלי בכלל".