ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | תלמידי בית צבי מציגים: כולנו שווים

תלמידי בית צבי מציגים: כולנו שווים

תלמידי בית הספר לאמנויות הבמה העלו הצגה מרגשת יחד עם בוגרי אקי"ם מסניף רמת-גן-גבעתיים. ההצגה התבססה על מחזותיו של חנוך לוין והיוותה את שיאו של פרויקט שנתי משותףהקיץ הועלתה שלוש פעמים ההצגה "שווים", המבוססת על קברט שהורכב ממערכונים ממחזותיו השונים של חנוך לוין. ההצגה מתארת את החברה הישראלית על כל רבדיה. "שווים" הועלתה במסגרת פרויקט קהילתי שהושק לראשונה בבית צבי, בית הספר לאמנויות הבמה ברמת-גן, ואיגדה את כל תלמידי שנה א' שהיו מעורבים בפעילויות קהילתיות קבועות. מדובר בפעילויות אשר נבחרו בקפידה על יד הנהלת בית הספר, על מנת לעורר השראה, לאפשר עיסוק בפעילות ייחודית או לייצר מפגש חד פעמי בעוצמותיו.

אחד הפרויקטים התקיים בשיתוף סניף אקי"ם רמת-גן-גבעתיים. מדי שבוע נפגשו קבוצה מתלמידי שנה א' בבית צבי עם בוגרי אקי"ם, כשאלו האחרונים נחשפו לעולם התיאטרון דרך אימפרוביזציות, משחקי תפקידים, תנועה ושירה בהדרכת הבמאי אסף בלאו. קבוצת התיאטרון אפשרה לכל פרט התפתחות אישית ויצירתית. הפעילות נעשתה במסגרת העשייה של סניף אקי"ם רמת-גן-גבעתיים לחיבור עם הקהילה, תוך מימוש החזון של "חברה חזקה היא חברה מכלילה". המפגשים התקיימו במרכז מע"ש גבעתיים, מקום עבודתם של בוגרי אקי"ם. את הפרויקט ליוו נציגים ומתנדבים של אקי"ם, שהשרו תחושה חמה ואוהבת.

ההצגה "שווים – קברט חנוך לוין" עלתה בקיץ האחרון לאחר שנה של חזרות ועבודה משותפת, וכללה מבחר מתוך עבודותיו של המחזאי חנוך לוין. לוין, שידע לתאר את החברה הישראלית על כל רבדיה, מעלה בפנינו את השאלה הגדולה מכולן - "לשם מה?".  אסופת הקטעים נבחרה בשיתוף הקבוצה יחד עם הבמאי אסף בלאו. בחירת הקטעים ועבודת ההכנה עסקו בשאלה כדי לבדוק מהו נורמאלי ומה לא, מה צודק ומה לא. בחירת הקטעים בנושאים אלו הייתה במטרה להדגיש כי הכל תלוי באדם וכי הבחירה נמצאת בידיו שלו; האדם הוא הבוחר כיצד להפוך את הלימונים שניתנו לו בחייו ללימונדה.

הקטעים שהוצגו הינם מערכונים וקטעים מתוך מחזותיו של לוין, בהם: "הרטיטי את ליבי", "אורזי המזוודות", "יעקובי וליידנטל", "הילד חולם", "רווקים ורווקות", "הרמטכ"ל של סין", "המתים המשפיעים על חיינו", "לאחר 30 שנה" ועוד. המקבץ של ההצגה "שווים" נוצר באופן ייחודי לקבוצת השווים – המשתתפים של ההצגה שעבדו וערכו את המערכונים לכדי יצירה חד פעמית.

שיאו של הפרויקט הגיע הקיץ כאשר ההצגה הועלתה שלוש פעמים בפני קהל רחב. אורחי הכבוד של ההצגה החגיגית היו ראש העיר - ישראל זינגר, בני רייך - סגן ראש העיר גבעתיים, מולי דור - יו"ר ההנהלה הציבורית של בית צבי, רחל און -י ו"ר סניף אקי"ם ועוד אורחים רבים נוספים שהגיעו לפרגן.