ראשי | העיר והעירייה | אגפים ומחלקות | האגף לשירותים חברתיים | המחלקה לתרבות הפנאי לאזרחים ותיקים האגף לשירותים חברתיים

המחלקה לתרבות הפנאי לאזרחים ותיקים

 • איריס בן-מוחה

  מנהלת המחלקה
 •  
  ציבור האזרחים הוותיקים ברמת-גן מהווה כ-20% מכלל תושבי העיר. חזונה של המחלקה לתרבות הפנאי לאזרחים ותיקים הוא לדאוג לכל אחת ואחד מהם ולהעשיר את זמנם בתכנים מעניינים, בפעילויות מתאימות ובמגוון רחב של נושאים ותחומים.

  המרכז החברתי משמש מסגרת חברתית תומכת לבילוי בשעות הפנאי של הגמלאי. הוא נועד להפחית את בדידותו, להגביר את מעורבותו החברתית ואת פעילותו במסגרות קהילתיות והתנדבותיות, לקדם את היחסים הבין-דוריים ולשפר את הנגישות לשירותים חיוניים. ברמת-גן פועלים 47 מועדונים לאזרחים וותיקים, הפזורים בכול רחבי העיר ומספקים שירותים לכ-7,000 משתתפים. המועדונים מיועדים לגמלאים עצמאיים, מגיל 55 ועד 120.

  המרכזים מציעים סל רחב של פעילויות ונועדו לתת מענה לצורכי האוכלוסייה המקומית. בין הפעילויות: חוגים, סדנאות העשרה, הרצאות, שירה בציבור, חגיגת חגים וציון אירועים וטקסים, טיולים בארץ ובחו"ל, נופשונים, הצגות, העמקת הקשר הרב דורי באמצעות פעילויות משותפות עם גני ילדים ובתי הספר, ימי עיון, תערוכות, מפגשים חברתיים ועוד.

  בראש כל מרכז חברתי עומד רכז/ת, המהווה לאזרח הוותיק אוזן קשבת ומסייע בפתרון בעיות ומשברים. חבריו זוכים לתמיכה, ייעוץ, מתן מידע והכוונה בבעיות ובקשיי היום יום.

  המרכזים החברתיים ברמת-גן שואפים לענות על צורכיהן של אוכלוסיות רבות ומגוונות, הנבדלות זו מזו במאפיינים רבים, לדוגמה: מועדונים לדוברי רוסית, מועדון לדוברי ספרדית, מועדון לדוברי פרסית, מועדון לגמלאי המשטרה והשב"ס, מועדונים לניצולי שואה, ועוד. בנוסף, אמונה המחלקה גם על תרבות שעות הפנאי לכלל האזרחים הוותיקים שאינם לוקחים חלק בפעילויות המועדונים ומציעה: נופשונים, טיולים, הצגות, מופעים, אירועים עירוניים, תערוכות ועוד.
 

המחלקה לתרבות הפנאי לאזרחים ותיקים

ביאליק 32, קומה א', בתוך הפסאג' | רמת-גן
03-6753798
03-6753615