ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידי העיר מספקים פתרונות יצירתיים לבעלי מוגבלויות

תלמידי העיר מספקים פתרונות יצירתיים לבעלי מוגבלויות

נבחרת אשכול פיס רמת-גן, המורכבת מתלמידי כיתה ז' מבית ספר המנחיל, זכתה בצל״ש בתחרות ארצית של פרויקט "גם אני יכול". במסגרת הפרויקט התלמידים תכננו ועיצבו צמיד מגנטי, שהודפס בטכנולוגיית תלת מימד עבור אנשים עם קטיעה בכף הידנבחרת אשכול פיס רמת-גן, המורכבת מתלמידי כיתה ז' נבחרים מבית ספר המנחיל, זכתה בצל״ש בתחרות ארצית של פרויקט "גם אני יכול" של משרד החינוך. פרויקט "גם אני יכול" הינו פרויקט של אשכולות הפיס לבניית מוצרים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. במסגרת התכנית, יוצרים התלמידים קשר עם אנשים עם צרכים מיוחדים, מתכננים ובונים למענם אביזרי עזר שיסייעו להם בהתמודדות יומיומית בקהילה.

על מנת לספק מענה אישי ומיטבי, נפגשנו התלמידים עם רועי פטאל, בחור שאיבד חצי מכף ידו הימנית כתוצאה מכוויות קור, במהלך תאונת טיפוס הרים בנפאל. רועי שיתף את התלמידים בסיפור הפציעה והקשיים עימם הוא מתמודד, בדגש על העברת הילוכים ברכב ושימוש במסך מגע על מנת להשתמש באפליקציית הניווט WAZE בזמן נהיגה.

במהלך השנה ולאחר סיעור מוחות ממושך, החליטו התלמידים ליצור את "הצמגנט" - צמיד מחומר גמיש משולב במתכת, מודפס במדפסת תלת מימד, קל משקל ונוח לשימוש. בחלקו הפנימי של הצמיד ארבע דיסקיות מגנטיות, המאפשרות לחבר את האביזרים לנוחות המשתמש, לצד מערכת גלגלי שיניים, בעזרתה ניתן לכוון את הזווית לפי נוחות המשתמש. כך ניתן לחבר לצמיד מגוון רחב של מחברים שמחזיקים כלים שונים, בהם טלפון, סכו"ם, אצבע להקלדה, ורצועה מיוחדת שעוזרת להעביר את ההילוכים במכונית האוטומטית. כך למעשה, משמש הצמגנט ארגז כלים המציע מגוון פתרונות שיסייעו לרועי בחיי היום-יום.

עם הצגת התוצר ותפעולו אמר רועי פטאל כי: "לאחר שלא קיבלתי מענה במספר פניות לגורמים שונים, לא האמנתי שתצליחו ליצור מוצר ברמה כזו." עוד הוא הוסיף: "רואים שהשקעתם המון מחשבה והראיתם חשיבה יצירתית. אני רוצה להביע את הערכתי ותודתי לכם על המאמץ הגדול והתוצאה המרשימה".

תלמידי המנחיל בתחרות