ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | מפגש היסטורי בלשכת ראש העיר

מפגש היסטורי בלשכת ראש העיר

לקראת חגיגות ה-100 לרמת-גן, ראש העיר, ישראל זינגר, נפגש בלשכתו עם תושבים שחצו את גיל ה-100 ושמע מהם על הסוד לאריכות ימים


ראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר, נפגש עם מספר תושבים שחצו את גיל ה-100 (או מתקרבים לכך), ומתגוררים מרבית חייהם בעיר רמת-גן. המפגש התקיים במסגרת "דלת פתוחה" בלשכתו, ביום שני ה-27.11.17. בין התושבים עימם נפגש ראש העיר ניתן למנות את שלמה גימפלביץ', שיחגוג בינואר הקרוב את יום הולדתו ה-100. שלמה הוא ניצול שואה שניהל במשך שנים עם אשתו חנות חייטות ברחוב שפירא בעיר. למפגש בלשכה הגיע לבוש בחליפה מעשה ידיו ואף התכבד להגיש לראש העיר בקבוק יין אדום שהכין בעצמו. שלמה סיפר כי הוא מבקר באופן קבוע במועדון הגמלאים "בית דורון".

תושבת אחרת שלקחה חלק במפגש היא נחמה שלום, בת 103 (ילידת 1914), שנולדה בעיראק, עלתה ארצה בגיל 10 וגרה ברמת-גן מזה כ-63 שנה. נחמה סיפרה, בין היתר, כי היא מבקרת על בסיס קבוע במרכז יום ע"ש וינברג ברמת שקמה.

ראש העיר סיפר לנוכחים על אמו, אשר האריכה ימים ונפטרה לפני שנים אחדות משיבה טובה בגיל 101. הוא שמח לפגוש בקרב בני המשפחה שליוו את בני ה-100 כמה מתלמידיו לשעבר, מהימים בהם לימד ואחר כך ניהל את תיכון "בליך".


ראש העיר במפגש עם בני 100 בלשכתו