ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | חודש המודעות לסרטן השד כתבות מטפחים איכות חיים

חודש המודעות לסרטן השד

רמת-גן מציינת את חודש המודעות לסרטן השד ואת החשיבות הגבוהה לבדיקה מוקדמת

חודש אוקטובר הינו חודש המודעות הבינלאומי לקידום המאבק בסרטן השד. כמו ברחבי העולם, גם ברמת-גן יתקיימו מספר אירועים ביוזמת המחלקה למעמד האישה ושוויון מגדרי, למען הגברת המודעות בקרב נשים על מנת ללכת להיבדק כמה שיותר מוקדם.

 

סרטן השד הינה המחלה הממאירה הנפוצה ביותר בקרב נשים בישראל - המחלה לא פוסחת על אף מגזר כאשר מופיעה בקרב נשים בכלל האוכלוסייה. עיקר התחלואה נפוץ יותר אצל נשים מעל גיל 50, אך היום כבר קוראים לנשים שחצו את גיל 40 ללכת להיבדק.

 

הגברת המודעות והבדיקה המוקדמת נחשבות למצילות חיים. ידוע כי ככל שהמחלה מאובחנת בשלביה המוקדמים וניתן טיפול מקדים, שיעורי הריפוי עולים ושיעורי התמותה יורדים. לצד הבדיקה המוקדמת חשוב לציין כי אימוץ אורח חיים בריא הינו בעל חשיבות גבוהה במיוחד במניעת סרטן השד. מחקרים רבים מוכיחים כי פעילות גופנית מפחיתה את הסיכוי לחלות ומסייעת בהתמודדות עם המחלה. זו אחת הסיבות שהקמנו את קבוצת 'גמאני רצה רמת-גן', קבוצת ריצה המיועדת לנשים המתמודדות עם סרטן השד. לפרטים נוספים >>


שבי רגע. זה עשוי להציל חיים
עיריית רמת-גן בשיתוף חברת כתר ועמותת "אחת ותשע" יציגו מיצב ייחודי בפארק הלאומי לרגל חודש המודעות. חברת כתר בשיתוף פעולה עם עמותת "אחת מתשע" ייצרו כיסא ורוד במהדורה מיוחדת לחודש אוקטובר, למען העלאת המודעות של גילוי מוקדם. הכיסאות הורודים חוברו יחדיו למיצב מרשים בפארק הלאומי ברמת-גן, אשר מציג את הסרט הורוד האייקוני המזוהה עם סרטן השד. את המיצב יצר המעצב אורי שיפרין ענבי.
המטרה העיקרית של המיצב היא לעודד נשים ללכת להיבדק תחת הכותרת "שבי רגע. זה עשוי להציל את חייך", כאשר ליד המיצב מופיע שלט המעניק אינפורמציה וקוד סריקה לקבלת מידע מציל חיים.

קמפיין "שבי רגע. זה עשוי להציל חיים"השנה נציין את חודש המודעות בשיתוף פעולה עם המרכז הרפואי שיבא ברמת-גן. עשרות דגלים ורודים ייפרשו לאורך הדרך בין המרכז הרפואי לרמת-אפעל, עליהם יתנוסס הכיתוב 'נבדקת'. בנוסף מוקדים בולטים בעיר, הפארק הלאומי ומגדל משה אביב, יוארו בצבע הורוד, שכה מזוהה עם המאבק במחלה. 

עיריית רמת-גן תקיים הרצאה - "בריאות השד נתונה בידייך", בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן במסגרת חודש המודעות. לפרטים נוספים >>


השנה יותר מתמיד, כאשר לא מתקיים מבצע ההתרמה 'הקש בדלת' לאור הקורונה, אתם מוזמנים לתרום לאגודה למלחמה בסרטן. זכרו, תרומתכם מצילה חיים. לפרטים נוספים >>


מגדל משה אביב