ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | עמותת 'איתן-כל אחד יכול' מרחיבה את פעילותה בעיר

עמותת 'איתן-כל אחד יכול' מרחיבה את פעילותה בעיר

עמותת 'איתן- כל אחד יכול' מרחיבה את פעילותה בעיר ועתידה לפתוח קבוצות אימון נוספות ברמת-גן


'עמותת איתן- כל אחד יכול' מרחיבה את פעילותה ברמת-גן ועתידה לפתוח קבוצות אימון נוספות בעיר. כיום, משתתפים בקבוצת איתן של רמת-גן כ- 15 מתאמנים עם צרכים מיוחדים, המתאמנים באופן שבועי עם מדריכי איתן באמצעות אימונים אישיים או קבוצתיים בכל יום רביעי.


'עמותת איתן-כל אחד יכול', עושה שימוש באימונים ופעילויות ספורטיביות, בכדי להביא לשיפור משמעותי בביטחונם העצמי ויכולותיהם התקשורתיות וההתנהגותיות של המתאמנים וזאת ע”י הצבת מטרות ויעדים ומתן תכנית הדרגתית ומקצועית המאפשרת בין היתר שילוב תעסוקתי בחברה.

 

כיום, 'איתן' מונה מאות מתאמנים בכל רחבי הארץ, רובם על הספקטרום האוטיסטי ברמות תפקוד שונות. את הפרויקט מובילה משפחה תומכת של מאמנים מוסמכים ואנשי טיפול בכירים בעולם הצרכים המיוחדים, בעולם הכושר הגופני ובעולם הקואצ’ינג.


עמותת איתן, מציעה פלטפורמת אימונים רחבה בתשלום, במגוון תחומים ובהתאמה אישית לכל מתאמן. היוזמה להקמת 'איתן-כל אחד יכול' קרמה עור וגידים באוגוסט 2015 מתוך פעילות התנדבותית של יניב בניאן והודאל יחזקאל, חברי ילדות ובוגרי סיירות מובחרות בצה”ל. ההתנדבות הפכה במהרה למיזם ספורטיבי-קהילתי שהוקם מתוך הבנה ואמונה כי יכולותיהם של החניכים על הרצף האוטיסטי אינן באות לידי מימוש במסגרות הקיימות, וכי כל אחד מהם יכול!


יניב והודאל, ילידי העיר רמת-גן ובוגרי תיכון אורה מודיעים ובליך, הרגישו צורך להתנדב במסגרת כלשהי. הם ראו מודעה בעיתון שמחפשים מתנדבים למועדונית של ילדים אוטיסטים. את ההתנדבות הפכו במהרה לקריירה ובמהרה השניים החליטו לשלב בין האהבה שלהם לספורט לבין אהבתם לעבודה עם ילדים עם צרכים מיוחדים.


לפני 4 שנים, פנתה אל בניאן ש', אמו של י' מרמת-גן וביקשה עזרה בפן הספורטיבי תקשורתי לבנה. בכל יום רביעי, בשעה 19:45, מתקיים האימון השבועי שלנו, בפארק הירקון, אימון המשלב עם וללא מוגבלות. בכך נוצרת קהילה משותפת ומחברת בין החניכים.

בימים אלו, 'עמותת איתן-כל אחד יכול' במגעים עם מספר מתנ"סים בעיר, בכדי לפתוח עוד קבוצות שיעניקו לתושבים את ה - DNA של עמותת איתן שבנוי מחתירה למצוינות, חיבור לקהילה והתמדה ללא פשרות.