ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | מחברים בין דורות

מחברים בין דורות

תלמידי שנה א' בבית צבי העלו הצגה בשיתוף גמלאי העיר, במסגרת פרויקט תיאטרון ייחודי וחד פעמי המקרב בין דורותלאחרונה הועלתה ההצגה "רק עוד רגע" - פרויקט תיאטרון ייחודי של המחלקה לרווחת הגמלאי בעיריית רמת-גן. זו השנה הראשונה שנוצר דיאלוג מיוחד בין תלמידי שנה א' בבית צבי לבין גמלאי רמת-גן, במסגרת פרויקט מיוחד שתוקצב על ידי העירייה.

בהדרכתה של הבימאית והמחזאית מאיה ישעיה, גמלאי רמת-גן במחלקה נפגשו מדי שבוע יחד עם תלמידי השנה הראשונה בבית צבי, ונחשפו לעולם התיאטרון דרך אימפרוביזציות, משחקי תפקידים, תנועה ושירה. בחודשים האחרונים לחזרות לפני עליית ההצגה, המשתתפים למדו זה על זה, התקרבו זה לזה, ויצרו קשר ייחודי וחד פעמי המחבר בין העולמות ופערי הגילאים.


במשך השנה ליקטה הבימאית סיפורי חיים על פרידה, זוגיות ועליה לארץ. סיפורים אישיים ואינטימיים אלו נאספו לכדי מחזה מרגש. בהצגה הגמלאי מספר את סיפורו בשילוב הסטודנט, המהווה כעין השתקפות וזיכרון שלו כאדם צעיר בזמן ההתרחשות. על ידי העיסוק בסיפור חיו והצגתו על הבמה, הגמלאי בנה לעצמו סיפור חדש, חיובי ובעל משמעות. ההצגה "רק עוד רגע" הועלתה שלוש פעמים באולם אהוד מנור, על במה מקצועית, בשילוב תפאורה, תאורה, תלבושות וליווי מוסיקלי.