ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | זוכרים את עמית: טקס זיכרון לזכרו של סמ''ר עמית בן יגאל ז''ל הודעות דוברות

זוכרים את עמית: טקס זיכרון לזכרו של סמ''ר עמית בן יגאל ז''ל

6 ביולי 2020

רמת-גן ערכה טקס זיכרון ברחבת יד לבנים לזכרו של בן העיר שנפל בעת שירותו הצבאי, סמ"ר עמית בן יגאל. במעמד המרגש נכחו שר החוץ והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי, רה"ע כרמל שאמה הכהן וממלא מקומו ליעד אילני. רה"ע הצהיר כי תכנית הגיוס החדשה של העיר רמת-גן תיקרא על שמו של עמית ז"ל.


הטקס לווה בקטעי שירה וסרטונים של עמית ז"ל. הוריו של עמית ז''ל, נאווה וברוך, נשאו דברים לזכרו. הטקס לווה בשירת 'אל מלא רחמים' ודברי הספד וזיכרון שנשא ראש העיר כרמל שאמה הכהן, שר החוץ והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ומ"מ רה"ע ליעד אילני. במהלך הטקס הופרחו בלונים לבנים עם דיוקנו של עמית.
 
בשבוע שעבר עיריית רמת גן השיקה את 'תכנית עמית' לעידוד והכנה לקראת הגיוס לצה"ל, ע"ש תושב העיר סמ"ר עמית בן יגאל ז"ל אשר נפל בעת שירותו הצבאי. עמית ז"ל, היה לוחם סיירת גולני ותושב העיר והיווה סמל של דוגמא ומופת לבני הנוער המעוניינים לשרת שירות משמעותי בצה"ל. התוכנית מיועדת לתלמידי כיתות י' עד י"ב והיא כוללת מגוון הרצאות, סדנאות, קורסים, מפגשים עם נציגים מצה"ל וזמן ייעוץ והכוונה אישית לקראת תהליך הגיוס.

ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן עדיין מנסה לעקל ולהבין את האובדן בלכתו של עמית, שנפל למען ביטחון ישראל. לעולם לא אשכח איפה הייתי בקבלת הבשורה על נפילתו של עמית. העיר רמת-גן מעולם לא כאבה והייתה עצובה כמו היום בו עמית נפל, 12 למאי. אנו מחויבים לזכור ולהזכיר את עמית, כך גם את כל שאר מטובי בנותיה ובניה של העיר שנפלו, אחרת זכות קיומנו כאן תתחיל להתערער. אנו משיקים בימים אלו את התכנית הגיוס ע"ש עמית שתנציח את זכרו, רעיון שעלה בקרב תלמידי התיכון בבתי הספר בעיר ומשקיף הצעירים בעיר ליר לוי. בנוסף החלטנו כי חייל או חיילת יזכו להנצחה בעיר בדרכים משמעותיות כמו קריאת רחוב או גינה על שמם. לא קרניצי, לא אני ולא ראשי העיר האחרים שפעלו כאן בעבר, אף אחד לא תרם מחיר כל כך כבד כמו שטובי בנינו ובנותינו תרמו. דלת לשכתי תמיד תהיה פתוחה עבור המשפחות השכולות והם יקבלו אצלי קדימות בכל מקרה ומצב".

שר החוץ, גבי אשכנזי: "למדתי כי אין מילים שיכולת להקל ולנחם על אובדן של בן ואין צירוף של הברות ומילים שבכוחם לגלם את יגונם של הורים, אחים ואחיות שנאלצים לקבור את היקר להם מכל. עמית מזכיר לי את עצמי, הוא היה נער חכם, מושלם, כריזמטי, מעורכב חברתית ואוהב אדם. מה הוא עוד אפשר לבקש. מסיפור חיוו, נפילתו וגבורתו אנו שואבים כוח. אלו הם הסיפורים שמשרים דוגמא ומראים דרך לנוער כולו. אומרים שאדם הוא תבנית נוף מולדתו, אני אומר שעמית תבנית נוף משפחתו. צה"ל, כוחות הביטחון וצוותו של עמית לא נחו לרגע עד ששמו את ידיהם על המחבל. וידעו כל ארגוני הטרור שמי שיפגע באזרחי ובחיילי צהל, ישלם מחיר כבד מאוד".