ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | חושבים נכון, חושבים ירוק: רמת-גן עוברת לבנייה ירוקה | חושבים נכון, חושבים ירוק: רמת-גן עוברת לבנייה ירוקה כתבות התחדשות עירונית

חושבים נכון, חושבים ירוק: רמת-גן עוברת לבנייה ירוקה

בניין 'אמות אטריום' אשר זכה בדירוג Platinum LEED המציג את הסטנדרט הגבוה ביותר של בנייה ירוקה, נחנך בעיר. הבניין מהווה סמל למגמה של בנייה ירוקה ותכנון בר קיימא ברמת-גן

 

במהלך חודש דצמבר האחרון נערך טקס הסרת לוט בבניין 'אמות אטריום' שברמת-גן, לאחר זכייתו בדירוג Platinum LEED המציג את הסטנדרט הגבוה ביותר של בנייה ירוקה. הבניין מהווה סמל למגמה של בנייה ירוקה ותכנון בר קיימא ברמת-גן. באירוע נכחו ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן ומנכ"לי המועצה לחשיבה ירוקה בארה"ב וישראל, מר מאהש רמאניג׳אם וגב' יעל ביגון-חן.

מגדל 'אמות אטריום' נבנה על פי הסטנדרטים המחמירים של המועצה הישראלית לבנייה ירוקה, ששמה דגש בצמצום תשומות האנרגיה, המים ומשאבים נוספים הדרושים להקמת מבנים והפעלתם.


מגדל המשרדים זכה לאחרונה בדירוג Platinum LEED וקבע סטנדרט גבוה ביותר של בנייה ירוקה. בפרויקט שולבו אלמנטים חדשניים, כדוגמת מערכת Skin Double ייחודית, מערך ייצור אנרגיה מתחדשת, מערכת מחזור מי מזגנים ועוד. בימים אלו מבצעת חברת אמות נדל“ן המשך מחקר ומעקב לאחר אכלוס, על מנת להבין אלו אלמנטים הצליחו בפרויקט במיוחד, ולהביא את התכנון הירוק למקסום פוטנציאל הבניין.


המועצה הישראלית לבנייה ירוקה הינה הגוף המוביל בקידום מרחב בנוי סביבתי, איכותי, בריא ונגיש. המועצה אמונה על פיתוח מקצועי של ידע וכלים בעולמות הבנייה הירוקה והתכנון בר קיימא אותם היא מפיצה באמצעות מגוון פעילויות, בהן הכשרות של בית הספר לבנייה ירוקה המארחות אלפי משתתפים כל שנה ועבודות ייעוץ לגופים פרטיים, רשויות מקומיות וגורמים ממשלתיים.


בישראל קיימים כ-9300 יח“ד שנסתיימה בנייתן, במבנים שנבנו על פי תקן מוכר לבנייה ירוקה. בנוסף כ-350 מבנים נבנו על פי תקן מוכר לבנייה ירוקה, 290 מהם מבני מגורים, 35 מבני משרדים ו-14 מבני חינוך.