ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | בקרוב: גן שאול ישופץ לרווחת התושבים כתבות מטפחים איכות חיים

בקרוב: גן שאול ישופץ לרווחת התושבים

גן שאול, המכונה גם גן הקופים, מהווה את אחת מפינות החמד של עיר גנים. זאת בין היתר בשל מיקומו הייחודי על פסגת גבעה המתנשאת לרום של 60 מטר מעל פני הים, ממערב לרחוב ביאליק המרכזי.

כחלק מהחזון של הנהלת העיר החדשה לשיפור חזות המרחב הציבורי, התקיים בשבוע האחרון סיור בגן, במעמד ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן ובהשתתפות תושבי האזור. במהלך הסיור הוצגה בפני התושבים תכנית לשיפוץ גן שאול, על כל שלביה.


 

במסגרת השיפוץ המתוכנן, יותקנו מתקני משחקים מעל תקרת מאגר המים, תוך שיתוף התושבים בנוגע למתקנים שיוצבו במקום. כמו כן, בגן יוקצה אזור מיוחד לרווחת הכלבים ובעליהם ומתוכנן בו מערך שבילים היקפי, שיקשר בין שתי הכניסות למקום ויחבר את השכונות הסובבות את הגן אליו.


בתום הסיור יבחנו מספר אפשרויות נוספות לרווחת הבאים בשערי הגן, בהן: הצבת תאי שירותים בשטח הגן; הסרת שתי חניות לאור בקשות התושבים והסבתן לאזור ללא חניה במורד הרחוב, כך שרכבים יוכלו לבצע סיבוב בכביש בצורה בטיחותית; היתכנות הסרת המדרכה הסמוכה לגן והוספת שביל מוגבה במקומה והוספת פס האטה בסמוך לגן, ברחוב מעלה הצופים.


במהלך הסיור הועלתה טענה מצד תושבים כי אין מקום מסודר בגן לטובת פעילות שבט צופי עלית הפועל באזור. לאור הטענות, ייבדק אם ניתן לייעד שטח שניתן לקיים בו את פעילות שבט הצופים ואף תיבחן האפשרות, לבקשת ראש השבט, לרתום את חניכי הצופים לאחריות לשמירה על נראות הגן.