ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | עיריית רמת-גן תומכת במחאת העובדים הסוציאליים

עיריית רמת-גן תומכת במחאת העובדים הסוציאליים

רמת-גן נעמדת לצד העובדים הסוציאליים במחאתם על תנאי העסקתם


שביתה כללית החלה ב-8.7.20 במסגרת מאבק העובדים והעובדות הסוציאליים לשיפור תנאי העסקתם. במסגרת השביתה לא מתקיימת קבלת קהל במחלקות השירותים החברתיים, תחת משרדי הרווחה, החינוך והבריאות, ללא הגבלת זמן.

לא ייערכו חקירות ילדים, לא יינתנו צווי הגנה לילדים ונוער בסיכון, לא יתקיימו ועדות להפסקת הריון, לא יינתן מענה לפניות קשישים, לא יטופלו מקרי אלימות במשפחה, לא יערכו השמות של קטינים לפנימיות ולא יוגשו תסקירי עובדים סוציאליים לעבריינים.

האגף לשירותים חברתיים בעיריית רמת-גן מעניק מענה רחב לאוכלוסיות שונות ומגוונות בהתאם לשינויים שחלו בסביבה ובקהילה, על בסיס היבטים חברתיים, דמוגרפיים וכלכליים. האגף מורכב מ-10 מחלקות בעלות התמחות והוא מספק שירותים מקצועיים בתחומי האבחון, טיפול, תמיכה, איתור, מניעה, הגנה ושיקום על ידי מגוון דרכי התערבות ובשיטות עבודה שונות של העבודה הסוציאלית. נוסף על כך, האגף מפתח שירותים ייחודים, פרויקטים ומסגרות טיפוליות לרווחת תושבי העיר רמת-גן. באגף מועסקים עובדים סוציאליים בעלי התמחויות שונות ועובדי מנהל. האגף נותן מענה לעשרות תושבי העיר, תחת תחומים של משפחות וילדים, נוער בסיכון, טיפול בקשישים ובעלי צרכים מיוחדים והקמת פרויקטים ומיזמים ייחודים לעיר.
 
רמת-גן ניצבת לצד העובדים הסוציאליים הפועלים בעיר ומבצעים את עבודתם נאמנה. תרומתם לחוסן העירוני הינה קריטית, זאת לאור העובדה שהם ניצבים בחזית ופועלים לטובת אלו שקולם לא נשמע. גם בשגרה וגם בחירום העובדים פועלים במקצועיות ומסירות רבה. עם זאת, העובדים הסוציאלים משתכרים בצורה שאינה תומכת את עבודתם ואת מעמדם, כאשר הם חשופים לאלימות רבה. הפגיעה בעובדים הסוציאליים בסופו של דבר מתגלגלת לפגיעה רחבה בשכבות רבות באוכלוסייה שנזקקות מדי יום לטיפולם המסור של העובדים.