ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | רמת-גן פורצת דרך גם בתנועות הנוער הודעות דוברות

רמת-גן פורצת דרך גם בתנועות הנוער

12 בספטמבר 2019

 

מועצת עיריית רמת-גן אישרה פה אחד: הוזלת דמי הרישום לתנועות הנוער. כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת-גן: "אין לי ספק שכמו ב-'סבבוס', רמת גן פרצה דרך אתמול בלילה לא רק לילדיה ונעריה אלא לכל ילדי ונערי ישראל "


השבוע, בישיבת מועצת העיר שנמשכה כ-8 שעות אל תוך שעות הלילה המאוחרות, עברה בפה אחד הצעת ראש העיר, כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק הנוער בעיר, ישראל זרי, לצאת במהלך רב שנתי בו יוזלו דמי הרישום לתנועות הנוער ולקבוצות הספורט בשיעור של עד 90%.


תנועות הנוער ברמת-גן הינן ארגונים רבי עוצמה, המחנכים למעורבות חברתית ומספקים כר נרחב להתנסות בני נוער בעשייה מגוונת, המפגישה אותם עם אידיאולוגיה וערכים. תנועות הנוער מסייעות ומכוונות בפעילות השוטפת ומטפחת את עצמאותם הרעיונית והחינוכית של כל תנועה והנהגתה הארצית.


ברמת-גן ישנה פעילות ענפה של בני נוער בתנועות החברתיות, כ-6000 ילדים ובני נוער לוקחים חלק בפעילויות השונות בתנועות הנוער השונות שכוללים: 8 שבטים של הצופים, 5 סניפים של בני עקיבא, 2 סניפים ותנועת 'כנפיים של קרמבו' לילדים עם צרכים מיוחדים, קבוצה חברתית של 'תנועת איגי' לנוער הגאה ו-2 תנועות נוער נוספות של מכבי הצעיר והנוער העובד.


החלטת מועצת העיר, תוזיל את דמי הרישום בהם יחויבו ההורים ב- 115 ש״ח לשנה ובמקום 710 ₪, המחיר השנתי יהיה 595 ₪ בלבד.


בהתאם למדיניות שמקודמת על ידי ראש העיר, כרמל שאמה הכהן ומחזיק תיק החינוך ישראל זרי, תנועות הנוער זוכות לתמיכה תקציבית רחבה, לאהבה ולדיאלוג מתמיד בגובה העיניים, תוך שימת דגש על ערכים של מקצועיות, שיתוף, חדשנות ויצירתיות. עיריית רמת-גן מובילה ומעודדת יוזמות של תנועות הנוער בעיר, מסייעת ותומכת בפעילותן החינוכית, תוך טיפוח העצמאות הרעיונית של כל תנועה והנהגתה.


העיר רמת-גן מתגאה בשימור של 48% מהחניכים בתנועות הנוער שממשיכים ליותר משנה אחת בתנועה. תנועות הנוער ברמת-גן מהוות חלק בלתי נפרד מהעשייה החברתית בעיר והן מקיימות במהלך השנה עשרות אירועים חברתיים והתנדבותיים למען קהילת תושבי רמת-גן. ראש העיר ציין שבמהלך השבוע הקרוב, יפעלו בכדי להגיע לפריצת דרך דומה גם בתחום הספורט בעיר.


מהנהלת שבט הצופים ברמת-גן: "אין ספק שההכרה בחשיבות הפעילות התנועתית לצד ההבנה כי חניכות בתנועה מעצבת את בני הנוער שלנו והופכת אותם להיות אזרחים טובים יותר לעירם ולמדינתם אינן עניין של מה בכך ומתוך שיתוף הפעולה הנפלא הזה, נוכל להוזיל את דמי הרישום השנתיים לתנועה כבר בשנת הפעילות הנוכחית, הנפתחת בימים אלה ממש. אנו מברכים על החלטת המועצה".


חבר הנהלת העיר ומחזיק תיק הנוער, ישראל זרי: "כל ילד שני בעיר רמת-גן חבר בתנועת נוער, והתפקיד שלנו הוא לקיים ולעודד את הנתון החשוב הזה. בתור בוגר תנועת נוער אני מודע לחשיבות שכל נער ונערה יתנדבו וייקחו חלק בחינוך בלתי פורמלי, ללא קשר למצב הסוציו אקונומי בבית. המהלך הזה הוא המהלך המרגש ביותר שיצא לי לקדם ולהעביר, ואת השינוי ירגיש כל הורה כבר מהשנה בכיס".


ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "אנחנו רואים בתנועות הנוער והספורט חלק ממערך החינוך העירוני ובסיסיו חייבים להיות נגישים לכל ילד ומשפחה ללא קשר לרקע הכלכלי. זה לא היה קל למצוא תקציב לשם כך וזה לא יהיה קל בהמשך להתמיד בכך, אבל כל עוד אנחנו פה, אלה סדרי העדיפויות וזו הדרך".