ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | רמת-גן ערוכה לשעת חירום

רמת-גן ערוכה לשעת חירום

גאים לרשום זכייה כפולה בתחרות המקלט והמיגון במרחב הציבורי, על תיחזוק מיטבי של המקלטים בעיר ובתחרות שיח מקוון בעורף, על מוכנות לחירום במדיה המקוונת


כבוד לעיר: עיריית רמת-גן זכתה בתעודת הצטיינות בקטגוריית העיר הבולטת במחוז דן לשנת 2017, במסגרת תחרות המקלט והמיגון במרחב הציבורי, מטעם המועצה לישראל יפה ופיקוד העורף. כמו כן, זכתה העיר בתחרות שיח מקוון בעורף בקטגוריית הערים הבינוניות, על המוכנות הגבוהה של העירייה בתחום העברת מידע ברשת בשגרה ובחירום. טקס סיום התחרויות נערך ב-7.12.17 במועצה לישראל יפה, בהשתתפות מפקד פיקוד העורף, האלוף תמיר ידעי; יו"ר המועצה לישראל יפה, אברהם כץ עוז; מנהל מינהל לחירום וביטחון ברשויות המקומיות במשרד הפנים, אל"מ במיל' אלי רגב, ראשי רשויות ואורחים נוספים. הפרסים הוענקו לראש עיריית רמת-גן, ישראל זינגר; מנהל אגף ביטחון ואכיפה, שמעון שומרוני; מנהל מחלקת שירותי החירום, דני מאור; עובדי צוות המקלטים ומחלקת המדיה.

תחרות המקלט והמיגון במרחב הציבורי

המועצה לישראל יפה, ביוזמת פיקוד העורף, מקיימת מזה שמונה שנים את תחרות המקלט והמיגון במרחב הציבורי. במסגרת התחרות מתמודדות רשויות מקומיות על תארי יופי עבור אחזקה של מקלטים ציבוריים כנדרש במקרי חירום. השנה זכתה רמת-גן בתעודת הצטיינות בקטגוריית העיר הבולטת במחוז דן, כהוקרה והערכה על תיחזוק מיטבי של המקלטים ברחבי העיר. ברמת-גן פזורים כ-131 מקלטים ציבורים - 41 ממוקמים בתוך מוסדות חינוך ו-90 ממוקמים בגנים ציבורים או מתחת למבנה מגורים. מחלקת שירותי חירום, הפועלת במסגרת אגף ביטחון ואכיפה, אמונה על הכנת מערך החירום העירוני להתמודדות במצבי חירום - בשגרה ובשעת חירום - בין היתר באמצעות תחזוקת מקלטים ציבוריים. המחלקה מטפלת באופן שוטף בתחזוקת המקלטים, כולל טיפול ומניעה במקרי הצפות, שמירה על הציוד הקיים והספקת ציוד חדש במידת הצורך.

תחרות שיח מקוון בעורף

תחרות שיח מקוון בעורף התקיימה זו השנה השלישית ברציפות במטרה לבדוק את מוכנות הרשויות המקומיות במדיה המקוונת. רמת-גן זכתה במקום הראשון בקרב הערים הבינוניות בישראל, בזכות ארגון המידע באתר העירוני, המספק תוכן נגיש וברור להיערכות לשעת חירום ולהתמודדות בתרחישי חירום שונים. הכל כדי להקל על ההתמצאות של הגולש באתר ולהניע אותו בקריאת מסרים בחירום כפי שמועברים בשגרה. אתר החירום כולל היערכות לעתות משבר ואת כלל תרחישי החירום השונים - החל מרעידות אדמה וירי רקטות וכלה בצונאמי. האתר כולל גם מידע חשוב בנושא מיגון, מפה אינטרקטיבית המציגה את מיקומי המקלטים ותמונות שלהם, פירוט שירותים חיוניים, קישורים שימושיים, דפי קשר להדפסה, קבצי שאלות ותשובות, סרטונים ורתימה להתנדבות במטרה להקל על העורף.

השתתפות עיריית רמת-גן בשתי התחרויות איפשרה לשפר את המענה הניתן לציבור, להתכונן לשעות משבר ובכך להגן על החוסן של התושבים. זאת מתוך אמונה כי הערכות מוקדמת לכל תרחיש תצמצם את נזקי האסון ותאפשר חזרה מהירה יותר לשגרה.

תחרות המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישרא