ראשי | התחדשות עירונית | כתבות התחדשות עירונית | עיר גנים וירטואלית: אפליקציה חדשה ומתקדמת לתושבי העיר | עיר גנים וירטואלית: אפליקציה חדשה ומתקדמת לתושבי העיר כתבות התחדשות עירונית

עיר גנים וירטואלית: אפליקציה חדשה ומתקדמת לתושבי העיר

עיריית רמת-גן מבצעת מהפכה בקשר הישיר עם התושב ומכניסה לפעילות אפליקציה חדשנית, שמחברת את התושב בצורה יעילה לשירותים ולפעולות שמבוצעות באגפים השונים בעיריית רמת-גן

 

עיריית רמת-גן משיקה את האפליקציה העירונית שתאפשר לתושב לקבל מידע ולבצע מגוון רחב של פעולות מול העירייה בתחומים כמו ארנונה, חניה, מים וביוב, פיקוח ותברואה, הנדסה, רישוי עסקים, חינוך ועוד. האפליקציה העירונית תהיה זמינה להורדה חינמית בממשקים של 'אפל' ו-'גלקסי' ותהווה גרסה חלופית ומשודרגת לאפליקציה העירונית הישנה.


האפליקציה נבנתה במשך חודשים באגף התקשוב בעירייה בראשות קובי נוח ובשיתוף פעולה עם מחלקת הדוברות והמדיה וחברי מועצת העיר, מה שאפשר ראייה רב כיוונית של צרכי התושבים ותפעול ידידותי, תוך התאמה ועדכון לצרכים הנוכחיים. לצורך העלאתה עברה האפליקציה סבבים של הרצה אצל עובדי עירייה וחברי ועדת החדשנות. האפליקציה הינה מוצר ראשון מתוך חבילה של מוצרים מקוונים חדשים שמציעה העירייה לתושב תחת המיתוג 'ר"ג Smart ', שתחבר את העירייה ושירותיה לתושבי העיר בצורה היעילה ביותר.


אייקון חדש וחשוב באפליקציה הוא "השכונה שלי", שמאפשר לכל תושב לאתר ולמצוא כל מוסד עירוני או שרות הניתן במסגרת אזור המגורים האישי שלו כולל עמדות מחזור , פריסת גינות שכונתית וימי פינוי גזם וחפצים גדולים, תוך שימוש במפה התמצאות אינטראקטיבית. לא עוד ברור טלפוני מתיש וזללן זמן הדורש המתנה וגלגול לגורמים אחרים, אלא קשר אישי ישיר באמצעות האפליקציה כולל העברת צילום במידת הצורך. במסגרת 'מפת הווטסאפ השכונתי' המערכת תאפשר לתושב לקבל מידע אודות אירועים בעיר או בשכונה, וכן לקבל דיווח אודות עבודות תשתית וחסימת צירים.


האפליקציה תאפשר הוצאת תו חניה בצורה מקוונת וקבל כל המידע ההנדסי בכף היד. יכולת החיפוש מנגישה את כל אתר העירייה והופכת את הפעלתו לפשוטה וקלה. האפליקציה גם תאפשר גישה ישירה ל'מוקד 109' העירוני שיאפשר לתושבים לדווח על מפגעים סביבתיים ולשלוח תמונה שלהם למוקד. בדרך זו ניתן יהיה לקצר את זמן התגובה גם בשוטף וגם בשעות חירום. האפליקציה מחוברת למוקד העירוני 24 שעות ביממה ובכך תאפשר שינוי מקיף בתהליכי הטיפול בבקשות שירות שונות.


כחלק ממהפכת השקיפות בהובלת ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן, האפליקציה תאפשר גישה לכלל החשבונות הרשמיים של העירייה ברשתות החברתיות פייסבוק, אינסטגרם, טוויטר ובעיקר במדיה המקובלת והנפוצה כיום , אפליקציית וואטסאפ.


כחלק מהנגשת העירייה לתושב, תאפשר האפליקציה פנייה ישירה לגורמי העירייה העיקריים כמו ראש העיר, מ"מ ראש העיר לשכת מנכ"ל, ארנונה, פניות הציבור אגף החינוך וכו'. האפליקציה תאפשר גם גישה ישירה לצפייה בישיבות המועצה שמועברות בשידור חי בערוץ היוטיוב העירוני.

 

להורדת אפליקציית עיריית רמת-גן >>