ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | מערך איסוף פסולת ירקנים ברחבי העיר כתבות מטפחים איכות חיים

מערך איסוף פסולת ירקנים ברחבי העיר

ירקנים ובתי עסק ברמת-גן - אנחנו מחפשים אתכם!

מחלקת איכות הסביבה בעיריית רמת-גן מזמינה אתכם להצטרף לפרויקט הירוק של איסוף "פסולת ירקנים" מרחבי העיר.

מהי פסולת אורגנית וכיצד משתמשים בה?
פסולת שמקורה בצמחים או בבעלי חיים, הכוללת לרוב שאריות של מזון, צמחים ופסולת גזם. פסולת אורגנית שאינה נאספת בנפרד אינה זוכה לטיפול מתאים ולרוב מועברת מהעיר לתחנת מעבר באתר חירייה יחד עם שלל החומרים שאנו משליכים לאשפה. יש קושי להשתמש בשנית בפסולת אורגנית לאחר שדוחסים אותה עם סוגים אחרים של פסולת. כאשר היא מופרדת ונאספת בנפרד, ניתן לעשות בה שימוש שני ולהפוך אותה לדשן אורגני משובח (קומפוסט).
 
בשנת 2019 העירייה בשיתוף קבוצת תושבים מתנדבים פנתה לעסקים המייצרים פסולת שהיא ברובה אורגנית. בתחילת הדרך נבחרו ירקנים אשר הביעו נכונות להשתתף ביוזמה לאיסוף פסולת המזון ומניעת הטמנתה. בסמוך לירקניות הוצבו פחי אשפה חומים, שמטרתם היא להפריד ולאגור את הפסולת האורגנים. את הפחים מפנה העירייה באמצעות קו משאיות קבוע וייעודי, במתכונת של שלוש פעמים בשבוע.
 
פסולת הירקנים מועברת לפארק המחזור חירייה, שם היא מופנית לאתר קומפוסטציה בתהליך שהופך אותה לדשן איכותי.
בחודשים האחרונים הורחבה היוזמה ולירקנים חברו גם חנויות פרחים וסופרמרקטים. צוות אגף שפ"ע משתדל לוודא שלא מושלכת לפחים החומים פסולת שאינה אורגנית כמו שקיות, רשתות, אריזות פלסטיק וקרטונים.

ראיתם פח חום בשכונתכם? תוכלו להוסיף גם את שאריות המזון שלכם, אולם - הימנעו מלהשליך אליו מוצרים שימנעו מפסולת זו להפוך לדשן איכותי! המטרה שלנו היא לרתום כמה שיותר ירקניות, חנויות פרחים וחנויות מזון שונות המייצרות פסולת אורגנית ומעוניינות לקחת בפרויקט.

באמצעות מחזור הפסולת האורגנית נוכל לשמור על הסביבה, להפחית את כמויות ההטמנה ולחסוך במשאבים רבים.
הפרויקט נעשה בשיתוף פעולה עם חירייה פארק המיחזור ואיגוד ערים דן לתברואה.
 
פחים חומים


לפרטים נוספים והרשמה לפרויקט: [email protected] או בטלפון 03-6794700
 
איסוף פסולת אורגנית