ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | חיים בכבוד: סיוע במימוש זכויות ניצולי שואה

חיים בכבוד: סיוע במימוש זכויות ניצולי שואה

אלפי ניצולי שואה החיים במדינת ישראל אינם ממצים את הזכויות וההטבות המגיעות להם על פי חוק. עיריית רמת-גן מתגייסת לטובת הנושא ומבטיחה שהניצולים יחיו את חייהם בכבוד באמצעות פרויקט התנדבותיברמת-גן מתגוררים כיום אלפי ניצולי שואה, חלקם חיים בעוני, אחוז ניכר מהם איננו ממצה את המגיע לו על פי חוק. הניצולים נתקלים בחומות של בירוקרטיות בדרך למיצוי הזכויות והם מתקשים לעבור אותן. כמו כן, בשנים האחרונות השתנו והורחבו חוקים ורבים מהניצולים לא מודעים לכך. עיריית רמת-גן שמה לה למטרה לוודא כי כל ניצול שואה תושב העיר ממצה את כל הזכויות וההטבות להן הוא זכאי על פי חוק באמצעות פרויקט "חיים בכבוד". באמצעות פרויקט זה נרתמת העירייה לסייע לניצולי השואה ולהבטיח חיים בכבוד באמצעות מימוש כל הזכויות וההטבות להם הם זכאים.

מוקד "חיים בכבוד" פתוח פעמיים בשבוע לקהל הניצולים ולבני משפחותיהם. המוקד מעניק פגישות ייעוץ עם עורכי דין מהמובילים בארץ בתחום זכויות ניצולי השואה. בנוסף, פועלים במקום מתנדבים אשר מעניקים שירות משלים כדוגמת מילוי טפסים, שליחתם ומעקב אחר מימוש הזכויות. הייעוץ ניתן ללא תשלום! שווי הסיוע אשר ניתן לניצולים עד היום עומד על מיליוני שקלים. אנא וודאו שכל ניצול שואה שבסביבתכם מכיר את הפרויקט וממצה את זכויותיו המלאות.

לקביעת פגישה ובירורים בנושא זכויות יש לפנות ל"חיים בכבוד", רחוב ביאליק 32, קומה א', טלפונים: 03-5295750, 03-6126724. המוקד פתוח בימי שני ורביעי בין השעות 14:00-10:00. יש לקבוע מראש.

חיים בכבוד