ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | אלופי ישראל בשחמט - בפעם הרביעית ברציפות!

אלופי ישראל בשחמט - בפעם הרביעית ברציפות!

הישג מרשים ביותר לקבוצת מב"ע אטיוד רמת-גן אשר זכתה באליפות ישראל בשחמט לקבוצות עד גיל 14 בפעם הרביעית ברציפות!


אליפות ישראל בשחמט לקבוצות עד גילאי 14, התחרות היוקרתית ביותר לגילאי הנוער, התקיימה בין ה-12 ל-15 באוגוסט ואירחה 54 קבוצות ממועדונים שונים ברחבי ישראל. רמת-גן יוצגה בכבוד על ידי שמונה קבוצות שמנו 40 ילדים סה"כ- יותר מכל מועדון אחר ואף גרפה את המקום הראשון ואת תואר "הקבוצה המפתיעה".


קבוצת "מלכי אטיוד רמת-גן" הוכיחה את עצמה בפעם הרביעית ברציפות, כאשר ניצחה את היריבה החזקה מקריית אונו במשחק סוחף שהשאיר את הצופים במתח עד רגעיו האחרונים והשיגה את התואר הנכסף "אלופת ישראל" עד גיל 14. הכתרת "מלכי אטיוד רמת-גן" מתבצעת זמן קצר לאחר זכייתה במקום השלישי בגביע המדינה.
קבוצת "אריות אטיוד רמת-גן", אף היא הצליחה להביא כבוד וזכתה בתואר "הקבוצה המפתיעה" של הטורניר, לאחר שקפצה במהלכו ממקום 35 למקום ה-16 בסיומו.

את הילדים ליווה ואימן מנהל מועדון השחמט מב"ע אטיוד רמת-גן אמן פיד"ה, דן דרורי, שסיכם את התחרות: "במועדון השחמט רמת-גן אנו שמים דגש על מתן של כלים לחיים ואין ספק שהתוצאות ניכרות לאורך זמן."

זכיות אלו מצטרפות להישגים מרשימים נוספים שקבוצות השחמט הרמת-גניות רשמו במהלך השנה האחרונה, בהן: זכייה בגביע המדינה עד גיל 18, מקום ראשון באליפות ישראל בגילאי 12, מקום שני בגילאי 10 ומקום שלישי בגילאי 8.  ההישגים שנרשמו לאחרונה ממשיכים לבסס את מעמדה של רמת-גן כאימפריית שחמט. בתחומה פועל מרכז עירוני על ידי בית עמנואל, בשיתוף עמותת "אטיוד", המהווה בית לכל חובבי השחמט, במסגרות קבוצתיות ופרטיות, בכל הגילאים והרמות. המרכז מספק גאווה מתמדת לעיר, עם שלל זכיות בתחרויות ובמקומות הראשונים באליפויות בישראל - ואף מחוצה לה. במרכז מתקיימים חוגים ותחרויות במשך כל ימות השנה וקייטנות בחופשים פסח והחופש הגדול.

נבחרת השחמט