ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלות

שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלות

זו השנה הרביעית ברציפות בה עיריית רמת-גן מציינת את שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלות. שבוע שלם המוקדש כולו לאירועים ופעילויות ברחבי העיר המיועדים לאנשים עם מוגבלויות. זאת כחלק מחזונה של רמת-גן לאפשר לכל תושב ותושבת למצוא את מקומם במרקם החיים העירוני. שבוע המודעות לאנשים עם מוגבלויות יתקיים בין התאריכים 23-18 בנובמבר ויכלול מגוון פעילויות בהובלת האגף לשירותים חברתיים בשיתוף אגף החינוך ומחלקות עירוניות שונות, במטרה להעלות את המודעות לאתגרים העומדים בפני אוכלוסיה זו ולעודד את הסבלנות והסובלנות בקרב החברה.

בין הפעילויות שיתקיימו: פעילות חינוכית לגיל הרך ובתי הספר (שעות סיפור, הקרנות סרטים, דיונים, מוזיאון בחשיכה וכו'), שעות סיפור רלוונטיות לנושא בספריות העירוניות, כנס מחוזי של "קהילה נגישה", הקרנת סרט בגרסה נגישה לעיוורים, ערב שירת המונים, פעילות הסברה לעובדי עירייה, מקצה מונגש במרוץ הספארי השנתי ועוד. חלק מהאירועים פתוחים לקהל הרחב - יש לשים לב לאישורי הגעה במידת הצורך.

בנוסף, לקראת שבוע המודעות עולה ברחבי העיר קמפיין צילום, המתעד מפגשים בין אנשים עם ובלי מוגבלות, תושבי העיר, תחת הכותרת "שווה לחיות ביחד", במטרה להראות את השוויוניות והיכולת שלנו לחיות יחד, זה לצד זה, ולחזק את החשיבות שבהכללת אנשים עם מוגבלות בכל היבטי החיים.

תכנית האירועים המרכזיים:

יום שני ה- 19.11.18
 • כנס מחוזי "קהילה נגישה" – חדשנות ושיווק. רמת-גן מארחת את פעילי ורכזי תכנית "קהילה נגישה" של מחוז ת"א והמרכז.
  מיקום: אולם זיסמן, דרך הטייסים 85.
  הכנס מיועד לפעילי ורכזי קהילה נגישה בלבד, מונגש וללא עלות - מותנה ברישום וציון צרכי הנגשה.
  טל': 6712179/160 (ריקי או אלה).
 • הקרנת הסרט "סיפור אחר". הקרנת סרטו החדש של אבי נשר "סיפור אחר" בגרסה נגישה לעיוורים.
  הקהל הרחב מוזמן לבוא ולצפות בחוויה קולנועית אחרת.
  הסרט יוקרן בבית הקולנוע "יס פלנט" קניון איילון.
  הזמנת כרטיסים ללא עלות בטלפון-036703484 - ליזי.


יום רביעי ה- 21.11.18

 • מופע מוזיקלי "שמור לך חלום קטן". המופע הינו פרי שיתוף פעולה של אנשים עם צרכים מיוחדים מ"מועדון רעות", האגף לשירותים חברתיים, וסטודנטים למשחק מבי"ס לאומנויות "בית צבי". יצפו במופע תלמידי כיתות ט' מבי"ס "אהל שם" ו"אורה מודיעים".
  האירוע לא פתוח לקהל הרחב.
 • בית מדרש ישראלי - בית מדרש ישראלי הינו פרויקט ייחודי שהוקם בשיתוף פעולה עם מרכז גישור ודיאלוג בקהילה ברמת-גן ומובל ע"י 2 נערות רכזות העיר, במטרה לקדם שיח משותף בין גווני האוכלוסייה השונים בעיר. המפגש הנוכחי יוקדש לנושא של העלאת המודעות לאנשים עם מגבלה ושילובם בקהילה.
  מיקום: בבת שוע 7.
  בני נוער בעיר מוזמנים להגיע ולהשתתף.
  אין צורך ברישום מראש.


יום חמישי ה- 22.11.18

 • "שירת המונים" עם לאה שבת. התכנסות לשירה משותפת ביחד עם אנשים וילדים עם מוגבלות. לימוד השיר "רק בגלל הרוח" בשלושה קולות והתכנסות לשירה משותפת עם לאה שבת. האירוע ילווה בצילום קליפ שיפורסם במדיה.
  מיקום: אולמי הדר דימול, ז'בוטינסקי 1.
  האירוע פתוח לקהל, מונגש וללא עלות.
  מותנה ברישום מקוון או בטלפון 6712160 / 050-6593686 (סמס בלבד)  או במייל.


יום שישי ה- 23.11.18

 • מקצה "שווה לרוץ ביחד". במסגרת מירוץ הספארי העירוני יתקיים מקצה מונגש לילדים ובוגרים עם מוגבלות ובני משפחותיהם.
  במקצה ישתתפו גם בעלי תפקידים בעיר, מתנדבים ובתי ספר מהחינוך הרגיל. בין היתר תתקיים חלוקת חולצות ובלונים , ארוחת בוקר קלה, פעילות ספורטיבית וחווייתית וחלוקת מדליות. יש לחנות בחניון הספארי ליד בריכת דג הזהב (ב-waze שער תותים הפארק הלאומי).
  להרשמה: סיון, עו"ס במרכז למשפחה- 050-8774374,[email protected] . לרישום מקוון הקליקו>>

 

** במהלך השבוע יתקיימו פעילויות שונות בנושא בגני הילדים / בתי הספר ותנועות הנוער.