ראשי | העיר והעירייה | הודעות דוברות | מוסדות החינוך בעיר רמת-גן עוברים ללמידה מקוונת הודעות דוברות

מוסדות החינוך בעיר רמת-גן עוברים ללמידה מקוונת

16 במרץ 2020

 

בצל הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה, מוסדות החינוך בעיר רמת-גן עוברים ללמידה דיגיטלית. סביבת הלימודים המקוונת הינה סביבה המאפשרת למידה בכל זמן ומכל מקום ותקשורת בין המורים והתלמידים. כמו כן, היא תאפשר למורים גם לבדוק נוכחות בשיעורים המקוונים. ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן: "רמת-גן מובילה בחינוך. גם בצל משבר הקורונה שפוקד את ישראל בימים אלו, חינוך הנוער הרמת-גני נמצא בראש סדר העדיפויות. הנחתי את כלל האגפים להתגייס למען הקצאה וגיוס מחשבים לתלמידים שידם אינם משגת למחשב נייד. העירייה בראשותי, תפעל על מנת להקל על מוסדות החינוך ועל התלמידים בעיר, בכדי שיוכלו להמשיך את לימודיהם בצורה מקוונת באופן יעיל וסדיר".


בצל הנחיות משרד הבריאות בנושא נגיף הקורונה, מוסדות החינוך בעיר רמת-גן עוברות ללמידה דיגיטלית. סביבת הלימודים המקוונת הינה סביבה המאפשרת למידה בכל זמן ומכל מקום ותקשורת בין המורים והתלמידים והיא תאפשר למורים גם לבדוק נוכחות בשיעורים המקוונים.


 

לאור המצב, מוסדות החינוך בעיר מקיימים שגרת למידה מרחוק תוך שימוש בטכנולוגיות למידה חדשניות. מנהלי בתי הספר, רכזי התקשוב וצוותי החינוך השונים פועלים יחד עם אגף החינוך על מנת להמשיך ולקיים את הלימודים כסדרם. הדרכות לצוותי ההוראה מתקיימות באופן שוטף לאורך השנה וגם בימים אלה על ידי מדריכי משרד החינוך, כחלק מההיערכות למצב החלו הדרכות ריענון כבר בשבוע שעבר. יש לציין שהלימודים במוסדות החינוך בעיר משלבים בין למידה פרונטלית לבין למידה מתוקשבת, כך שהמערכות מוטמעות ופועלות בבתי הספר גם בשגרה.


 

התלמידים עושים שימוש בתוכן דיגיטלי מאושר ע"י משרד החינוך, סביבות למידה מקוונות באופיס 365, g-suite (גוגל חינוך), yschool, מרחבי כיתות באתרים הבית ספריים ותוכנות לניהול למידה (משוב וסמארטסקול). סביבת הלימודים המקוונת הינה סביבה המאפשרת למידה מכל זמן ומכל מקום ותקשורת בין המורים והתלמידים. כמו כן היא מאפשרת בדיקת נוכחות, הנגשת תכנים, שיעורים מקוונים, בדיקת מטלות ועוד.


תלמידי העיר רמת-גן יהנו גם משירות הספרים הדיגיטליים בספריות העירוניות. הספריות העירוניות ברמת-גן מעניקות לתושבים שירות של השאלת ספרים אלקטרוניים. במסגרת השירות יושאלו לקהל הקוראים בספריה אלפי ספרים אלקטרוניים, ביניהם גם ניתן למצוא ספרים קוליים ואינטראקטיביים. האוסף מכיל ספרים בקטגוריות שונות דוגמת ילדים ונוער, מבוגרים, ספרים באנגלית ומגוון רבי מכר. הספרייה העירונית מציעה ללקוחותיה שירותים שונים, כמו השאלת ספרים קוליים המקלים על קוראים בעלי הפרעות קשב או כאלו המתקשים להתמיד בקריאה רציפה. הספריות העירוניות מתאימות את עצמן לעשור הנוכחי, לקדמה ולרעיונות טכנולוגיים.

 

רשת הספריות העירונית של רמת-גן מציעה גם ללקוחותיה את אפליקציית iSmartLib, המאפשרת גישה לספריה באמצעות שימוש בטלפון הנייד. האפליקציה מאפשרת גישה נוחה ומהירה לקטלוג הספרייה בכל מקום וזמן, כחלק מההתקדמות הטכנולוגית העירונית שנושאת את פירותיה בשלל המישורים הקיימים.