ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | לאחר שנים של מאבק: יוטמן קו המתח בשכונת חרוזים כתבות מטפחים איכות חיים

לאחר שנים של מאבק: יוטמן קו המתח בשכונת חרוזים

לאחר שנים של מאבק עיקש שניהלה רמת-גן מול חברת החשמל ובמשרד לאיכות הסביבה, אושרה הטמנתו של קו המתח הגבוה, שהיווה מטרד לתושבים והוביל לסגירתם של גני ילדים באזור. כעת יוחזר השימוש בשטח הציבורי ויוקם אשכול גנים לרווחת ילדי השכונה


שכונת חרוזים סבלה במשך 20 שנה מנוכחותו של קו מתח גבוה, שהוצב ברחוב אנה פרנק, השפיע על כל תושבי האזור ופגע באיכות חייהם. לאורך תוואי הקו ובדירות המגורים הסמוכות אליו, התבצעו מדידות קרינה שהצביעו על ערכי קרינה גבוהים מהמותר. בהתאם לממצאים שעלו וכנדרש בחוק, נסגרו שני גני ילדים שפעלו בתחומי השכונה ועל כן נאלצו ההורים לשלוח את ילדיהם לגנים בשכונות אחרות ברחבי העיר. כמו כן, נמנעה עיריית רמת-גן מלקדם הקמת מבני ציבור לרווחת התושבים.

בעקבות כך, ניהלו התושבים מאבק עיקש וארוך בניסיון להביא להטמנתו של הקו ולהשיב את איכות החיים והשקט הנפשי לדיירים המתגוררים בתחומי השכונה. עם זאת, המאבק נותר בעינו, ללא כל התייחסות של הגורמים הרלוונטיים.

בשלוש השנים האחרונות, הובילה הנהלת העירייה את המהלך להטמנת קו המתח, תוך שיתוף פעולה מלא מצד תושבי חרוזים. זאת במטרה להבטיח איכות חיים ראויה לתושבים ולהשמיש את השטח המצוי תחת קו המתח. המאבק הארוך התנהל מול גופים רבים, בהם חברת החשמל והמשרד לאיכות הסביבה. יודגש כי בעבר אסר משרד הגנת הסביבה על השמשת גני הילדים במקום, אולם בדיונים אינטנסיביים שנערכו ולאחר בדיקות מקיפות שערכה העירייה, נסוג המשרד מהחלטתו והחליט לאפשר את הקמת הגנים במקום.

כעת, לאחר דיונים רבים ושנים של מאבק עיקש מול הקו האימתני, אושר להטמין בקרקע את קו המתח לרווחת תושבי שכונת חרוזים. ההחלטה ההיסטורית תניב השלכות חיוביות וארוכות טווח, ובראשן הקמת אשכול גנים לרווחת ילדי השכונה ומתחם קהילתי הכולל ספרייה וחדר רב תכליתי אשר יציע מגוון פעילויות לתושבים. עלות הטמנת קו המתח נאמדת בכ-20 מיליון שקלים. הטמנת קו המתח ובניית אשכול הגנים צפויים להיעשות במקביל.