ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | ממציאים צעירים : תלמידי בתי הספר היסודיים מדגימים חדשנות

ממציאים צעירים : תלמידי בתי הספר היסודיים מדגימים חדשנות

מכשיר לסינון מים בבריכות דגים ואצות, מיזם שיסייע לתלמידים לארגן את מערכת השעות בצורה מיטבית או בכלל מיזם שעוסק בקשר בין סוגי הלחם לתופעת העובש? בתי הספר היסודיים בעיר לקחו חלק בכנס בחקר מדעים וטכנולוגיה השנתי והוכיחו שהחינוך הרמתגני פורץ דרך בתחום


בעידן הנוכחי בו אנו חיים, מערכת החינוך הרמת-גנית חייבת להתעדכן ללא הרף, בכדי להכין את הלומדים בה להתמודד עם אתגרי המאה ה-21. כעיר חכמה ראשונה בחינוך, מקדמת רמת-גן שורה של פרויקטים פורצי דרך, במטרה להקנות לתלמידים את מיטב הכלים ללמידה מתקדמת ויוצרת.

כחלק מיישום החזון, בשבוע שעבר ציינה רמת-גן את הכנס העירוני החמישי למדע וטכנולוגיה, במסגרתו 22 בתי ספר יסודיים בעיר הציגו לראווה את עבודות החקר שלהם, המהוות שיא יצירתי בתהליך הלימודי. כלל העבודות שהוצגו ביריד שיקפו את ההישגים המרשימים של התלמידים, אותם הם השיגו בהליך החקר שהם התנסו בו במהלך שנת הלימודים.

בכנס לקחה חלק המפקחת על תחום המדעים במשרד החינוך, הגב' גילה לאמי, שיחד עם המדריכות המלוות בחרה את שלושת בתי הספר שייצגו את רמת-גן בכנס המדע והטכנולוגיה המחוזי שיתקיים בחודש מרץ הקרוב. בין בתי הספר שנבחרו: "המנחיל" עבור המצאת דגם "רובופור" - מכשיר לסינון מים בבריכות דגים ואצות; "מורשת משה" עבור מיזם "צבערכת" - מיזם צבעוני שיסייע לתלמידים לארגן את מערכת השעות בצורה מיטבית, ללא תלות בהורים ו"המתמיד" עבור מיזם "סוגי לחמים" העוסק בקשר בין סוגי הלחם לזמן תופעת העובש.
 

תלמידות בכנס המדע