ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | יוזמות חברתיות ברמת-גן בתרומת מפעל הפיס

יוזמות חברתיות ברמת-גן בתרומת מפעל הפיס

לטובת קידום תוכניות חברתיות ברמת-גן, מפעל הפיס תרם מענק של 2 מיליון ש''ח

בשנה האחרונה מגוון רחב של פרויקטים עירוניים בתחומי החינוך, הקהילה והספורט קודמו בזכות התרומה של מפעל הפיס, ביניהם סדנאות העשרה לבני נוער בסיכון, מיצג הסברה נגד להט''בופוביה, ספריית פיג'מות בגני הילדים לצד שיעורי שחמט ועוד פרויקטים רבים וטובים.
 
מפעל הפיס הינו שותף פעיל בחלק ניכר מהפעילויות החברתיות והיוצאות דופן שמקדמת עיריית רמת-גן, כאשר הרווחים של מפעל הפיס מושקעים בקהילה ומיועדים לרווחת תושבי הרשויות המקומיות.
 
העלאת המודעות נגד להט''בופוביה
במסגרת חודש הגאווה קודמו ברמת-גן מספר פרויקטים עירוניים להעלאת המודעות נגד להט''בופוביה, ביניהם מקבץ סיפורים אישיים שהעבירו את הרעיון כי "החיים הם לא שחור או לבן, כל אהבה היא מקור לגאווה". בנוסף חולקו דגלים, הועברו פעילויות בנושא בתיכוני העיר ובתנועות הנוער והתקיים אירוע גרפיטי חגיגי.

בחודש יוני זכתה העיר לאות הערכה מנשיא המדינה על פעילותה למען קידום זכויות הקהילה הלהט"בית ומיקומה במקום הרביעי בין הרשויות המקומיות ב'מדד העירוני הגאה'.


תוכנית הגן בחווה
תכנית למידה בגן יהודית בשכונת וותיקים המעודדת חינוך סביבתי ואורח חיים מקיים. הלמידה נעשית באמצעות תנועה, שירה, משחק ויצירה בדרך חווייתית ומהנה. הגן דוגל בחינוך לערכי הכבוד וקבלת השונה תוך הקניית יציבות וביטחון לילדי הגן.
 
 
תוכנית "ספריית פיג'מה"
ספריית פיג'מה היא תוכנית שמטרתה להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים.  השנה 214 גני הילדים בעיר יוכלו להנות מספרים רבים ומגוונים בזכות התוכנית. זו פועלת להרחבת התחום הלשוני, המשפיע על ההתפתחות החברתית, הרגשית והקוגנטיבית של הילדים בגיל הזה.  
 
 
תוכנית מחול לגיל הרך בעיר
107 גני טרום חובה בעיר לוקחים חלק בתוכנית, כאשר זו אמונה על היכולות המוטוריות של הילדים. התמצאות במרחב, פיתוח יכולות קשב וריכוז והעצמת הדימוי העצמי מהווים חלק נרחב מהתכונות הנרכשות בתוכנית.

פרויקט מצוינות ננו-טכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן
הפרויקט המעודד פיתוח ערכי הצלחה ומצוינות לילדי התיכון ברמת-גן.