ראשי | לומדים ומלמדים | כתבות לומדים ומלמדים | תלמידי העיר חוקרים תופעות ותהליכים בטבע

תלמידי העיר חוקרים תופעות ותהליכים בטבע

עשרות תלמידים מבתי ספר יסודיים בעיר לקחו חלק בכנס חקר מדע וטכנולוגיה, במסגרתו הציגו תוצרי למידה ייחודים. בין העבודות: כל עקבה לטובה - נעל עם עקב אופטי המשנה את הגובה בהתאם לצרכי הנועלת


במסגרת שבוע החינוך ברמת-גן, התקיים כנס חקר מדע וטכנולוגיה של בתי הספר היסודיים. ביום ראשון האחרון (19 במרץ) עשרות תלמידים מ-24 בתי ספר בעיר התכנסו באשכול הפיס שבתיכון אוהל שם, הדגימו והציגו בתערוכה ייחודית את היוזמות המרתקות שפיתחו לאורך השנה. בין העבודות שהוצגו באירוע: כל עקבה לטובה - נעל עם עקב אופטי המשנה את הגובה בהתאם לצרכי הנועלת; מה קורה לאור הנבלע בגוף; הקשר בין כושר גופני לקצב פעימות לב; השפעת חשמל סטטי על זרם מי ברז ועוד. בתום הסיור בתערוכה התקיימה הרצאה של ד"ר סרחיו ברוידו בנושא "בישול מולקולרי", שהדגים לקהל תהליכים פיזיקליים וכימיים מסקרנים.

חקר היא אחת הדרכים החשובות ללמידה משמעותית בעולם העכשווי. התנסות תלמידים בביצוע תהליכי חקר מדעי מסייעת בפיתוח לומדים עצמאיים, סקרנים וביקורתיים, תוך חשיבה מחוץ לקופסה ועבודת צוות. התלמידים שלקחו חלק בכנס הבינו כי הסביבה בה הם חיים היא מעבדה נפלאה לחקר של תופעות ותהליכים. הכנס מהווה חלק מהפעילות לעידוד החינוך המדעי-טכנולוגי, מעניק במה לתלמידים המשתתפים ומאפשר להם להציג את תוצרי הלמידה המגוונים.

כנס חקר מדע וטכנולוגיה