ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | עיריית רמת-גן בפיילוט לצמצום תאונות האופניים החשמליים כתבות מטפחים איכות חיים

עיריית רמת-גן בפיילוט לצמצום תאונות האופניים החשמליים

עיריית רמת-גן תחלק אפודים זוהרים לתלמידי כתות יא'-יב', על מנת להבליט את נראותם בכביש ובכך למזער את תאונות הדרכים המתרחשות בעיר


עקב ריבוי תאונות הדרכים בהם מעורבים בני נוער הרוכבים על אופניים חשמליים ברחבי הארץ, החלה עיריית רמת-גן בפיילוט ראשוני מסוגו, שבמסגרתו תחלק אפודים זוהרים לתלמידי כתות יא'-יב'. מהלך זה הינו חלק מתכנית עירונית כוללת למניעת הקטל בדרכים ולשמירה על חיי ילדי העיר הרוכבים על אופניים חשמליים.


הפעילות נולדה בעקבות יוזמה של תושב העיר, מישה גרינברג, פעיל "אור ירוק" ברמת-גן, שפנה אל עיריית רמת-גן עם ההצעה לחלק אפודים זוהרים לילדי העיר. בעירייה הרימו את הכפפה, ורתמו את תנועת הצופים בעיר לטובת הנושא.
על האפודים הזוהרים מופיע הכיתוב "ברמת-גן נוסעים בזהירות". במידה ותוכח יעילותו של המיזם, תחלק העירייה במהלך החודשים הקרובים למעלה מ-3,000 אפודים זוהרים לכל תלמידי יא' ויב' הלומדים ברמת-גן.

 

עיריית רמת-גן פועלת באפיקים שונים על מנת לטפל בתופעת האופניים החשמליים שהפכה לאחרונה למכת המדינה.  בין היתר, קיים פיקוח עירוני האוכף את החוק בנושא, מערכי הסברה בבתי הספר ונסללים שבילי אופניים שיגבירו את בטחון הרוכבים. הפיילוט הנוכחי מצטרף לשורת המאמצים העירוניים למניעת הקטל בדרכים והתקווה היא שגם יתרום בהצלת חיים.


רז פרל, יו"ר הנהגת צופי רמת-גן: "כתנועה החורטת על דגלה חינוך לערכים שמחנו על ההזדמנות לשתף פעולה עם עיריית ר"ג בפעילות כה חשובה, שלא לומר מצילת חיים. חלק גדול מרוכבי האופניים בכלל והאופניים החשמליים בפרט הם בני נוער ואנו רואים חשיבות עליונה בהסברה, בחינוך ובהעלאת המודעות לנושא. אין ספק שהורדת מספר רוכבי האופניים המשתתפים בתאונות דרכים היא אינטרס של כולנו".