ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | דרושות מתנדבות לתכנית "קן לאם"

דרושות מתנדבות לתכנית "קן לאם"

ליחידת ההתנדבות של עיריית רמת-גן דרושות מתנדבות לתכנית "קן לאם" המעניקה תמיכה, ליווי וייעוץ למשפחות צעירות עם ילדים. אם הנך תקשורתית וחמה, סבלנית ובעלת חשיבה חיובית ותחום ההורות וגידול ילדים קרוב לליבך - נשמח לצרפך לצוות מתנדבות  תכנית "קן לאם". הרעיון מבוסס על כך שכל אם משקיעה אנרגיה רבה בטפול ילדיה אך לא תמיד מוצאת את הזמן להשקיע בעצמה, החוויה של הקשר הקבוע והרציף עם המתנדבת מיועדת לתמיכה, לחוויה אנושית עוטפת שתאפשר לה להיות פנויה עבור ילדיה. 

המתנדבות יעברו קורס הכשרה מקצועי וחוייתי ובמהלכו יקבלו תמיכה, הדרכה וליווי מקצועי אישיים וקבוצתיים על ידי עובדת סוציאלית לאורך כל תקופת ההתנדבות. בנוסף, יתקיימו מפגשים ופעילויות חברתיות חווייתיות משותפות למשפחות ולמתנדבות.

מתוך סיפורי המתנדבות שלנו עולות דוגמאות לקשרים הטובים שנוצרו בפרויקט כגון:

  • אשה חד הורית שהקשר עם בנה בן השנה היה מאד סימביוטי ולא מאפשר מרחב לאם ולילד בנפרד. בעזרת המתנדבת שהיתה חלק מתכנית הטיפול וליותה את התהליך, הילד נכנס לגן והאם מצאה עבודה ונהנית מתחושת בטחון עצמי וכלכלי גבוהים יותר.
  • אם לילדה בת כשנה וחצי שבזמן המפגשים המתנדבת ראתה שכמעט אינה מוציאה את הילדה מהלול שמוקם מול הטלויזיה ואינה משחקת איתה. לאם אין משפחה תומכת וכמו כן היא מגדלת 2 ילדים עם פיגור קל בבית. לאחר תקופה קצרה האם חיכתה למפגשים עם המתנדבת בהם יצאו יחד לטיול עם העגלה. זה היה היום היחיד בו האם הצליחה להוציא את הילדה מהבית, לשחק איתה בגינה וכו'.
  • אם שכמעט ולא שיחקה עם בתה בת החמש. במהלך הקשר עם המתנדבת והמשחק המשותף הן למדו לשבת ולשחק יחד. המשחק המשותף היווה מודלינג לאם שלמדה גם דרכים שונות של התמודדות ותקשורת דרך המשחק וממשיכה לעשות זאת גם ללא המתנדבת . כמו כן לבקשת האם שהיו לה קשיי התארגנות, המתנדבת מסייעת בטיפים לארגון הבית, מתכונים, עידוד הילדה לאכול דרך קישוט הצלחת ועוד.

    מס' המשתתפות מוגבל. לפרטים נוספים: סילביה, רכזת התכנית 03-6712107

    למידע נוסף על תכנית "קן לאם" ועל תכניות התנדבות נוספות >