ראשי | מתחברים לקהילה | כתבות מתחברים לקהילה | פעילות ספרותית ברמת אפעל | זאב ענר - פעילות ספרותית ברמת אפעל פעילות ספרותית ברמת אפעל

זאב ענר - פעילות ספרותית ברמת אפעל

זאב ענר (ז"ל) התגורר עם משפחתו ברמת אפעל בין השנים 1992-1970. בין ספריו: "סיפורי בתים", "סיפורי משפחות", "סיפורי מושבות", "סיפורי ערים", "סיפורי קיבוצים", "הכותל", "ירושלים לנצח", "כל מקום ואתר לטייל עם ההיסטוריה", "לטייל עם הסיפורים" ועוד.


 

זאב כתב וערך 45 ספרים, רבים מהם בנושאי ארץ-ישראל ותולדותיה, בנוסף ל-11 ספרי ילדים. הוא היה עיתונאי ועורך ראשי של במחנה נח"ל, במחנה גדנ"ע ועלי ים (ביטאון חיל הים). בין היתר, היה עיתונאי בגלובס ,ידיעות אחרונות ,מעריב ומוניטין. כמו כן, ערך והגיש תוכניות רדיו וחידונים, לרבות התוכנית הפופולרית "מחפשים את המטמון", שהציגה למאזינים דרך שעשוע וכתב חידה פרקים בתולדות ארץ ישראל. לתוכנית "זיכרונות ארץ ישראל " הקליט ושידר מאות סיפורים מפיהם של זקני היישוב. שידר את תוכנית הטלפונים הראשונה בשידור חי ברדיו ( "חיוג ישיר - הצוות לרשותכם") ועוד תוכניות רדיו רבות כגון "משחקי לילה. "תפקידו האחרון ברדיו היה מנהל מחלקת הבידור בתל אביב. כתב והנחה מספר תוכניות טלוויזיה, בהן הסידרה לנוער "שאלה של  זמן". הוא כיהן במספר תפקידים ציבוריים, לרבות דירקטור וסגן היו"ר מטעם קבוצת בה"פ בקרן יהושוע רבינוביץ, יו"ר ההנהלה הציבורית של תיאטרון מחול ענבל, חבר הנהלת מחול אבשלום ודירקטור מטעם הציבור במכון היין הישראלי.