ראשי | מטפחים איכות חיים | כתבות מטפחים איכות חיים | עיר הגנים מתחדשת: נחנכה גינת יהודה המחודשת בקרית בורוכוב כתבות מטפחים איכות חיים

עיר הגנים מתחדשת: נחנכה גינת יהודה המחודשת בקרית בורוכוב

גינת יהודה, ע"ש יהודה לייב מטמון-כהן, נחנכה בקריית בורוכוב. בגינה המחודשת - ספרייה קהילתית להנאת תושבי העיר!

 

ביום שישי, 20.12, נחנכה גינת יהודה בקרית בורוכוב בעיר. הגינה, שקרויה על שמו של אחד ממייסדי העיר יהודה לייב מטמון-כהן, נחנכה על ידי ראש עיריית רמת-גן, כרמל שאמה הכהן. בגינה המחודשת תוצב גם ספרייה קהילתית להנאת תושבי העיר רמת-גן.


 

גינת יהודה נקראת על שם אחד ממייסדי העיר, יהודה לייב מטמון-כהן. לייב מטמון-כהן שהיה ממייסדי העיר תל אביב, החליט ב- 1914 יחד עם קבוצת אנשים בראשותו, שתהליך העיור והצפיפות ביישובם תל-אביב אינו מאפשר להם לקחת עוד חלק בפרויקט זה ושעליהם להקים עיר גנים חדשה, העיר רמת-גן. עם ניצחון הבריטים וסיום המלחמה, חזרה הקבוצה לניסיונות להקים את העיר באמצעות אגודת עיר גנים ובשנת 1921 רכשה חברת "עיר גנים" שטח בן 1800 דונם, באזור שבין הרחובות ארלוזורוב, ז'בוטינסקי ובן-גוריון. היישוב הפך למושב ושמו הוסב לרמת-גן על שם הגנים גן אברהם, גן שאול וגן יהודה שנשתלו בפסגות הגבעות באזור בהתאם לתוכנית המקורית של ריכרד קאופמן לעיר גנים.


 

בגינת יהודה המחודשת הוצבה ספרייה קהילתית, שתאפשר לתושבי העיר להשאיל ולשאול ספרים בצורה שיתופית אחד מהשני. נושא הספריות הקהילתיות יהיה באחריות אגף התשתיות ומחלקת גנים ונוף בשיתוף מלא עם מנהלת הרובעים בעיריית רמת-גן. בימים אלו ניתן למצוא ספריות קהילתיות בגן אחווה, גן אלקס וגינת יהודה. בימים אלו, עיריית רמת-גן מקימה ספריות שיתופיות גם בגן הורדים, גן זהבן וגן תל-אביב שייקרא בקרוב על שמו של חזי בן צור ז"ל.